• Index
  •  » FAQ
  •  » Global MU Online FAQ - po polsku

#16 2008-02-21 09:44:17

Lycan

Administrator

4458687
Call me!
Skąd: Europe, Poland
Zarejestrowany: 2008-02-09
Posty: 28
Guild: GM [nameless]

Re: Global MU Online FAQ - po polsku

Pytanie 141: Co to jest COMBO, jak go zdobyć i jak używać ?
Odpowiedź: COMBO skill to zdolność jaka weszła wraz z wersją 0.99 gry. Jest to specjalny rodzaj ataku o dużej sile rażenia, wyzwalany poprzez kombinację trzech skili. Dostępny jest on wyłącznie dla graczy grających wojownikiem i wymaga wcześniejszego ukończenia 2 questu by się tej zdolności nauczyć. Innymi słowy nasza postać musi być BK z poziomem 220 lub wyższym by otrzymać od Marlona zlecenie na COMBO quest. Przedmiot po jaki wyśle nas Marlon dropuje z potworów na 72 poziomie i wyższych, czyli od Mutantów w Tarkanie i wyżej.

Aby uruchomić COMBO należy w przeciągu kilku sekund wykonać 3 ataki skilami, jeden po drugim, na określonym mobie. Wymagane jest aby odstępy pomiędzy atakami z poszczególnych skilli nie były dłuższe niż 2 sekundy, inaczej COMBO nie „wyjdzie”.

Skill z Broni [A] + Skill z Orbów [.b] + Skill z Orbów [C]

Gdzie:

Skill z Broni [A] = Skill dostępny w Twojej broni (różne rodzaje broni posiadają różne skille)
Skill z Orbów [B,C] = Skill nauczony/zapamiętany przez postać z wypadających orbów

COMBO zadaje obrażenia wszystkim mobom w zasięgu działania skilla. COMBO zawsze trafia – nigdy nie missuje. Ilość zadawanych obrażeń mobom można wyliczyć na podstawie poniższego wzoru:

Combo Success Damage (D): (STR stats + AGI stats + ENE stats)/2)

Kombinacje skilli do COMBO:

[skill A] Turn around/Lunge/Uppercut/Falling Slash (wybierz jeden z dostępnych)
[skill B] Twisting Slash/Rage of Blow/Death Stab (wybierz jeden z dostępnych)
[skill C] Musi być inny niż ten wybrany jako skill B

OGRANICZENIA - UWAGA:

(1) Skill B gdy wybierzemy Twisting Slash: Skill C może być jedynie Rage of Blow lub Death Stab
(2) Skill B gdy wybierzemy Rage of Blow: Skill C może być jedynie Twisting Slash lub Death Stab
(3) Skill B gdy wybierzemy Death Stab: Skill C może być jedynie Twisting Slash lub Rage of Blow

UWAGA: Krytyczne obrażenia z COMBO wchodzą jedynie gdy wszystkie trzy skille zostaną aktywowane w ściśle określonym czasie. Zdolność COMBO nie zostanie aktywowana (nie uderzymy w moba z COMBO) jeśli będziemy w tej samej chwili korzystać z innych skilli takich jak: Impale, Rade Shoot, Swell Life, Defense Skill.

Pytanie 142: Jak grać w piłkę ?
Odpowiedź: W MU Online możemy pograć relaksacyjnie w piłkę, jest to również doskonały sposób na chwilowe urozmaicenie lub wyładowanie agresji na nie lubianej gildii. Może to również być ciekawy sposób na rozstrzyganie nieporozumień pomiędzy graczami/gildiami.

By rozpocząć rozgrywkę należy z konsoli wpisać polecenie:

/battlesoccer <nazwa przeciwnej gildii>

Po wpisaniu komendy zostaniemy przeniesieni na Arenę, gdzie będziemy mogli dowieźć swojej wyższości nad inną gildią. W grze może wziąć udział od 1-5 członków z każdej gildii, jeśli zależy nam na grze zespołowej to w obrębie naszej gildii osoby chcące zagrać w piłkę muszą być dodatkowo w tym samym party.

Rozgrywka jest punktowana. Za wbicie piłki w bramkę przeciwnika otrzymamy 20 punktów, a za zabicie na boisku przeciwnika otrzymamy 1 punkt. Pierwsza drużyna która osiągnie 100 punktów wygrywa mecz.

Pytanie 143: Jak wyliczyć ilość punktów SD ?
Odpowiedź: Na podstawie poniższego wzoru, gracze mogą wyliczyć ilość punktów w SD - wzór jest prawidłowy dla każdej klasy postaci. Dociekliwi gracze zapewnie zauważyli że największą "wagę" przy wyliczaniu punktów SD ma level postaci.

(((Power+Vitality+Strength+Energy+Command)*1.2)+((clvl*clvl)/30)+ADef).

Pytanie 144: Jak ustawić grę by pracowała w oknie ?
Odpowiedź: W luncherze gry wybieramy rozdzielczość mniejszą niż mamy ustawioną w Windowsie i zaznaczamy check-box o nazwie Window Mode. Dzięki temu po wejściu do gry będziemy mieli grę w okienku.

Jeśli wybierzemy taką samą rozdzielczość w luncherze gry jak i w Windowsie i zaznaczymy opcję Window Mode to skutek tego będzie taki że będziemy mieli grę w okienku na pełnym ekranie....

Pytanie 145: Zgubiłem się, łażę po mapie w kółko i nie mogę znaleźć wyjścia. Pomocy !
Odpowiedź: W lewym dolnym rogu ekranu znajduje się małe okienko z kilkoma cyframi.To nasza aktualna pozycja na mapie. Znając koordynaty wejść/wyjść i innych ważnych miejsc w grze (z pierwszej części FAQ) wystarczy podążać we właściwym kierunku, aż dotrzemy do punktu docelowego.

Pytanie 146: Gdy wchodzę do gry to po kilku minutach dostaję DC. Nie mam żadnego laga tylko tak po prostu wywala mnie z gry. Może ktoś coś poradzić ?
Odpowiedź: Najprawdopodobniej założyłeś ring/pedant/set który dodał Ci staty i do tego założyłeś coś czego nie uniesiesz na bazowych statach, a potem zdjełeś ring/pedant/seta. I teraz pewnie masz coś na sobie co wymaga więcej punktów niż masz rozdysponowane w postać. Zdejmij to i problem z DC powinien ustąpić.

Pytanie 147: Do czego służą Ring of Warrior, które znalazłem w Inventory zaraz po utworzeniu nowej postaci ?
Odpowiedź: Tych dwóch ringów nie da się założyć ani naprawić - są to przedmioty jednorazowe, znikające po użyciu. Jest to pewnego rodzaju bonus dla nowych graczy przygotowany przez twórców gry. Złoty Ring of Warrior można wyrzucić z Inventory na ziemię dopiero po przekroczeniu 40 lvl-a. Zielony Ring of Warrior możemy wyrzucić z Inventory dopiero, gdy osiągniemy 80 lvl postacią. Gdy to zrobimy, z ringów wypadną wartościowe przedmioty, zwykle nie gorsze niż +7, bardzo często z luckiem i opcją.

Pytanie 148:
Jak ustalić adres email na który zarejestrowaliśmy konto MU Online ?
Odpowiedź: Jest to możliwe, jednak z uwagi na możliwość wykorzystania tej procedury przez niepowołane osoby, będzie ona podawana WYŁĄCZNIE na PM zainteresowanym osobom.

Pytanie 149:
Jak napisać ticketa o zwrot postaci, bo usunąłem przez przypadek, nie tą postać co trzeba ?
Odpowiedź: Nawet za czasów Webzenu nie było możliwości przywrócenia do gry skasowanych wcześniej postaci. Na chwilę obecną taka usługa nie jest dostępna i prawdopodobnie nigdy nie będzie... Dlatego warto ZASTANOWIĆ SIĘ DWA RAZY zanim wciśniemy magiczny przycisk Delete i potwierdzimy kasowanie postaci ID kodem.

Pytanie 150: Do czego służą Potion of Bless oraz Potion of Soul ?
Odpowiedź: Te dwa napoje stosuje się do wzmacniania naszych ataków i obrony podczas trwania CS eventu. Po wypiciu Potion of Bless obrażenia zadawane bramom i statułom zostają zwiększone o +20%. Efekt wypicia "soczka" utrzymuje się jedynie 60 sekund. Po wypiciu Potion of Soul otrzymujemy zwiększoną regenerację AG (AG +8), zwiększenie odporności na błyskawice (lighting) oraz lód (ice) +50% oraz przyśpieszenie naszej postaci: +20 speed. Efekt wypicia "soczku" utrzymuje się przez 30 minut.

Zarówno Potion of Bless jak i Potion of Soul mogą być używane tak jak inne "soczki" z klawiszy szybkiego dostępu Q/W/E. Aby przypisać któryś z potionów do skrótu klawiszowego, wystarczy najechać myszą na interesujący nas "soczek" i wcisnąć klawisze CTRL + Q/W/E.

Wypicie potionów jest sygnalizowane przez grę odpowiednimi ikonami w lewym górnym rogu ekranu.

UWAGA: Te dwa rodzaje potów działają tylko podczas trwania CS-a.


http://www.hitmans.yoyo.pl/01.gif
-------------------------------
Reservedbk - Str-En BK 160+
Tiokhan - En-Agi MG 200+
Oppisite - Energy Elf 3XX
Exclusive2 - Agility Elf 250+
Lordlycann - Cmd DL 110+

Chii1 - Hibrid Elf

Offline

#17 2008-02-21 09:47:45

Lycan

Administrator

4458687
Call me!
Skąd: Europe, Poland
Zarejestrowany: 2008-02-09
Posty: 28
Guild: GM [nameless]

Re: Global MU Online FAQ - po polsku

Pytanie 151: Gdzie mogę kupić te potiony ?
Odpowiedź: Potion of Bless oraz Potion of Soul nie ma w żadnym NPC sklepie, czasami można je kupić na trade serwerach H1/M1 od innych graczy lub wyprodukować samemu. Udajemy się do Norii przed oblicze Chaos Machine i wybieramy Chaos Mix. Aby wyprodukować 5x Potion of Bless musimy włożyć do pralki jednego Bless-a. W przypadku Potion of Soul jest podobnie, z tą różnicą, że wkładamy do pralki jednego Soula. Jak zwykle w przypadku prania, zostaniemy obciążeni kosztami manipulacyjnymi w kwocie: PoB=100k zen, PoS=50k zen.

Pytanie 152:
Gram MG/DL i nie mogę rozpocząć żadnego questu u Saviny i Marlona... dlaczego ?
Odpowiedź: Oba rodzaje wymienionych powyżej postaci posiadają zwiększoną liczbę punktów do rozdania w statystyki i to już od pierwszego poziomu, dlatego nie potrzebują one dodatkowych questów. Brak dwóch głównych questów dla tych klas można traktować również jako próbę zbalansowania tych klas w stosunku do pozostałych klas występujących w grze.

UWAGA: Jedyny quest dostępny dla MG/DL to quest związany z bronią Archanioła i do wykonania podczas BC eventu.


http://www.hitmans.yoyo.pl/01.gif
-------------------------------
Reservedbk - Str-En BK 160+
Tiokhan - En-Agi MG 200+
Oppisite - Energy Elf 3XX
Exclusive2 - Agility Elf 250+
Lordlycann - Cmd DL 110+

Chii1 - Hibrid Elf

Offline

#18 2010-10-26 22:58:03

suszek51

Gość

Re: Global MU Online FAQ - po polsku

Lycan napisał:

Pytanie 51: Nie mogę utworzyć postaci, jak to mogę zrobić poprawnie ?
Odpowiedź: Otóż pierwsza litera nicka postaci musi być Wielka a następne pozostałe znaki muszą być małymi literami lub cyframi. Np: Darkon, Liz4rd, W4rrlOr. Można wykorzystać maksymalnie 10 znaków. Nie wolno stosować znaków specjalnych ani polskich znaków diakrytycznych (haczyków i ogonków).

Pytanie 52: Mam problemy z rejestracją, proszę o pomoc w spolszczeniu, pokazaniu gdzie co i jak.
Odpowiedź: Opiszę tutaj po koleji procedurę rejestracji. Może to trochę pomoże - chodzi o to co, jak i gdzie:

First Name: (wpisujemy imię) 2 characters minimum, (musi składać się z minimum 2 literek).

Last Name: (nazwisko) 2 characters minimum. (J.W.)

Email Address: (chyba wiadomo nasz email adres). There can be only 1 account per email address. (może być tylko jedno konto zarejestrowane na dany email - dotyczy również końcówek z o2/tlen/go2 - na to też może być tylko jedno obojętnie z jaką końcówką)

Nickname: (nasz nick, będą się do nas zwracać po nim - jak klikniemy powinno się otworzyć okienko (pop-up) tam wpisujemy i dajemy ażeby nam sprawdzono czy takie już istnieje "Check" - jeśli jest wszystko OK to dajemy aby jego użyć "Use It") 6-10 characters, include both lowercase letters and numbers only. (Nick musi się składać z od 6 do 10 znaków, można tylko używać małych literek i cyferek - najlepiej żeby nick wyglądał np tak: nick543 [cyfra/cyfry na koń****]).

MU Online ID: (nasz ID, z niego logujemy się do gry i na stronę www); 6-10 characters, include both lowercase letters and numbers only. Cannot be the same as Nickname. (zasada taka sama jak Nickname, okienko, wpisujemy itd - UWAGA !!! Nie może być taki sam jak Nickname).

Password: (hasło którym będziemy się logować)

Confirm Password: (potwierdzamy wpisując jeszcze raz te same hasło).

Vault Password: (to hasełko służy do zamykania skrzynki na hasło 4 cyfrowe, kasacji postaci i czasem wymagane przy zmianie niektórych danych np. hasło do gry). Must be 7 digits, numbers only. (Muszą to być same cyferki i musi ich być 7).

Confirm Password: (potwierdzenie jak w przypadku normalnego hasła).

Gender: (wybór płci) Male (Mężczyzna), Female (Kobieta).

Birthdate: (wybieramy datę urodzenia) (Must be at least 13 years of agę to register) <= żeby się zarejestrować trzeba mieć ukończone 13 lat (tak jest oficjalnie, nieoficjalnie nie będę mówił nic, sami wiecie).

Country: Poland - kraj, to samo się wybiera (przeważnie).

Zip Code: (tu wpisujemy kod pocztowy).

Następnie wybieramy pytania: są 3 i każde musi być inne, ale odpowiedzi mogą być takie same.
Select Question 1-3: (wybieramy z gamy podanych).

Your Answer 1-3: (podajemy odpowiedź).

Subscribe to Mu's Letter (czy chcemy dostawać wiadomości na maiła o nowościach MU) Yes (tak), No (nie).

Na samym koń**** jest obrazek z hasłem i należy je przepisać obok dokładnie takie same - to chrona przed "botam" które są zaprogramowane na wypełnianie (szczerze to się nigdy jeszcze nie spotkałem się za takim czymś) no i wciskamy SUBMIT.

Pytanie 53: Mam konto pocztowe w onet.pl, wp.pl, o2.pl, tlen.pl i maile z K2 nie dochodzą. Co się dzieje ?
Odpowiedź: Proszę zalogować się do swojej skrzynki pocztowej poprzez interfejs www (ze strony www) i sprawdzić podfolder SPAM w poczcie. Tam powinien być list z K2. Następnie należy dodać adresata tego listu czyli postmaster@globalmuonline.com oraz support@globalmuonline.com do zaufanych / dozwolonych nadawców poczty. Dzięki temu maile z K2 już nie będą lądować w spamie, a my nie stracimy już żadnych cennych informacji w przyszłości.

Pytanie 54: Po uruchomieniu lunchera gry pojawia się napis: Cannot connect to FTP. Co to znaczy ?
Odpowiedź: Skrótowo oznacza to że gra nie może się połączyć z serwerem by pobrać niezbędne poprawki do gry. Przyczyn takiego stanu może być kilka. Być może trafiłeś na "serwer maintanience" - przerwę techniczną podczas której serwery gry są wyłączone lub masz coś skopane w ustawieniach Firewalla / Windowsa. W pierwszym przypadku należy odczekać aż zakończy się przerwa techniczna, w drugim pomaga reinstalacja Windowsa (ew. przywrócenie ustawień sieciowych do domyślnych).

Pytanie 55: Jak prawidłowo mam skonfigurować zainstalowanego na domowym PC firewalla aby gra MU Online działała prawidłowo ?
Odpowiedź: Zwykle gdy uruchamiamy nowy program, który korzysta z sieci, firewall poinformuje nas że nowy/nieznany program próbuje uzyskać dostęp do sieci. W takim przypadku jeśli jesteśmy pewni programu, w oknie firewalla wybieramy: TAK lub Zawsze Zezwalaj lub Utwórz nową regułę dla tego programu. Jeśli takie zapytanie nie pojawia się należy ręcznie dopisać/zezwolić trzem aplikacjom (mu.exe, main.exe, gameguard.des) na dostęp w obie strony do/z internetu na portach 44405 oraz 55901 po TCP.

Pytanie 56: Jestem jednym z kilku użytkowników małego LAN-u podpiętego do jednego łącza poprzez ROUTER. Jak skonfigurować połączenie by mieć możliwość grania w MU Online ?
Odpowiedź: Należy poprosić administratora waszej sieci (o ile taki istnieje) bądź osobę u której stoi ruter aby dopisała regułkę w ruterze zezwalającą na transmisję w obie strony po TCP na portach 44405 oraz 55901.

Pytanie 57: Kolory w grze są dziwaczne. Albo odcienie zieleni lub fioletu, a gra chodzi strasznie powoli.
Odpowiedź: Winne są sterowniki od karty graficznej. Należy wgrać (zainstalować) najnowsze sterowniki od posiadanej grafiki. Jeżeli efekt nadal występuje, pomimo wgrania najnowszych dostępnych sterowników, należy wgrać sterowniki od grafiki nieco starsze.... Warto też wgrać najnowszą wersję DirectX 9.0c.

Pytanie 58: Będąc w grze na ekranie pojawia się napis: White Wizard and his Orcs invade us! Co to znaczy ?
Odpowiedź: Jest to zapowiedź jednego z eventów dostępnych tylko na p2p. W losowych miejscach, w trzech miastach: Lorencji, Devias i Norii, pojawia się Biały Czarodziej z obstawą. Zabicie jego obstawy to exp i kasa z każdego zabitego oraz możliwość podniesienia jednego itemu: Ring of Wizard. Jeśli uda nam się dodatkowo ubić White Wizarda to zdropuje on Blessa!

Pytanie 59: Czy wie ktoś gdzie najlepiej lecą kamyki ?
Odpowiedź: Prawdopodobieństwo dropu kamieni jest ustawione przez administratora i nie zmienia się w trakcie gry. Jeśli chcesz mieć duży drop musisz mieć "przemiał moba". Idź na stworki które szybko zabijasz i na których masz jako taki sensowny exp.

Pytanie 60: Będąc w grze na ekranie pojawia się napis: [Mm]Kara has lost! Find her! Co to znaczy ?
Odpowiedź: Jest to zapowiedź jednego z eventów dostępnych tylko na p2p. W losowych miejscach, w obrębie trzech miastach: Lorencji, Devias i Norii, pojawia się [Mm]Kara i chowa się gdzieś w zakamarkach. Zwykle wybiera chłodne zakamarki dwóch zamków w Devias, czasami przysiadzie coś przekąsić przy ognisku w Devias, a czasami schowa się w spróchniałym pniu w Norii. Zwykle też jest widywana jak samotnie płacze w domku za Lorencją. Jeśli uda Ci się ją złapać poprzez rozpoczęcie TRADE na niej, z wdzięczności da Ci 1 Bless 1 Soul.

#19 2010-11-14 17:07:01

dfdf

Gość

Re: Global MU Online FAQ - po polsku

Lycan napisał:

Najważniejsze miejsca i NPC w grze - mapa: LORENCIA

Baz the Vault Keeper : 147 ; 110
Baz the Vault Keeper : 147 ; 144
Wandering Merchant : 184 ; 136
Hanzo the Blacksmith : 118 ; 141
Lumen the Barmaid : 124 ; 133
Potion Girl : 128 ; 85
Pasi the Mage : 119 ; 113
Elf Soldier (Free Buff dla graczy poniżej 180 lvl) : 96 ; 128
Alex : 63 ; 130
Pet Trainer : 123 ; 110
Wandering Merchant : 7 ; 144

Wejście do DEVIAS : 7 ; 40
Wejście do NORII : 215 ; 244
Wejście do DUNGEON : 122 ; 231
Wejście do VALLEY OF LOREN (tylko z serwerów 4 i 5) : 238 ; 13

Najważniejsze miejsca i NPC w grze - mapa: DEVIAS

Lumen the Barmaid : 226 ; 24
Zienna the Weapon Merchant : 186 ; 48
Sebina the Priest : 185 ; 31
Lahap (lichwiarz) : 192 ; 17
Guild Master : 215 ; 44
Szemrany zaułek (przy bałwanku) Nr 1 : 241 ; 16
Szemrany zaułek Nr 2 : 206 ; 8
Messenger of Archangel (świątynia) : 209 ; 29
Messenger of Archangel : 220 ; 9
Wizard : 226 ; 40
Marlon (questy) : 199 ; 47
Thompson Kenel the Weapon Merchant : 9 ; 77
Zamek 1 (wejście) : 46 ; 27
Zamek 2 (wejście) : 225 ; 205
Elf Soldier (Free Buff dla graczy poniżej 180 lvl) : 220 ; 76

Wejście do LORENCJI : 242 ; 36
Wejście do LOST TOWER : 4 ; 247

Najważniejsze miejsca i NPC w grze - mapa: NORIA

Baz the Vault Keeper (skrzynia) : 174 ; 96
Charon : 172 ; 105
Elf Lala : 174 ; 125
Chaos Machine : 180 ; 102
Marlon (questy) : 170 ; 88
Eo the Craftsman (Yoda) : 196 ; 123
Elf Soldier (Free Buff dla graczy poniżej 180 lvl) : 167 ; 117

Wejście do LORENCJI : 152 ; 6
Wejście do ATLANS : 240 ; 240
Wejście do AIDY : 223 ; 27

Najważniejsze miejsca i NPC w grze - mapa: ATLANS

Marlon (questy) : 18 ; 24

Wejście do NORII : 12 ; 11
Wejście do TARKAN : 16 ; 226

Najważniejsze miejsca i NPC w grze - mapa: TARKAN

Wejście do ATLANS : 249 ; 42

Najważniejsze miejsca i NPC w grze - mapa: AIDA

Wejście do NORII : 75 ; 11

#20 2011-04-19 15:42:43

Arek

Gość

Re: Global MU Online FAQ - po polsku

Chciałem sie dowiedziec czemu dostaje bardzo czesto dc na postaci Dark Lord mam 60 lvl a dc dostaje po chwili od wejscia na postac . Mam tez inne postacie np. Sm 304 lvl i takiego problemu z nim nie mam . Moze mi ktoś pomóc ???

#21 2011-07-24 20:26:30

kox140

Gość

Re: Global MU Online FAQ - po polsku

Lycan napisał:

Pytanie 41: A jak zostałem shackowany i zapłacę, odzyskam swoje itemy ?
Odpowiedź: Jak zostałeś shackowany i zapłacisz dopiero potem, nie odzyskasz itemów ponieważ zostałeś shackowany na f2p, a f2p nie posiada supportu.

Pytanie 42: A jak zapomniałem Secret Answer i zapłacę to przypomną mi Answer ?
Odpowiedź: Odzyskasz swoje Secret Answer i Question o ile zapłacisz.

Pytanie 43: Jeśli mam 2 konta i płace (na jednym oczywiście) to czy support obejmuje inne moje konta ?
Odpowiedź: Support nie obejmuje obu kont. Support działa tylko i wyłącznie na te konto które zostało opłacone.

Pytanie 44: Co zrobić jak chce odzyskać odpowiedź na pytanie do konta ? (gram na Free2Play) ?
Odpowiedź: Nic. Nie odzyskasz jak grasz na Free2Play.

Pytanie 45: Co zrobić żeby przyśpieszyć maintance w celu usunięcia Guild Buga ?
Odpowiedź: Tylko właściciel / administrator serwera może podjąć decyzję o restarcie serwera. Zwykli gracze nie mają wpływu na czas i częstotliwość pojawiania się (serwer maintanience - przerw technicznych).

Pytanie 46: Co oznaczają skróty M/B oraz A/W ?
Odpowiedź: W dziale handlowym forum można spotkać się z różnymi skrótami oznaczającymi:

M/B = Minimal Bet - minimalna oferta;
A/W = Auto Win - natychmiastowa wygrana. Item zostaje sprzedany pierwszej osobie która zdecyduje się zapłacić podaną kwotę (zwykle w Blesach);
C/O = Current Offer - obecna oferta;
P/C = Price Check - prośba o sprawdzenie / podanie wartości wystawionego itemu;
IGN = In Game Nick - Nick głównej postaci gracza pod którą można go zastać w grze;
BUMP/UP = Bing Up My Post - Pusty topik z tym słowem mający na celu "wyciagnięcie" naszego posta na samą górę. Zwykle używany w podsekcji forum służącej do handlu;

Pytanie 47: Ludzie ciągle mówią mi NO KS co to znaczy ?
Odpowiedź: KS = Kill Steal - Zabijanie i kradzież to znaczy że atakujesz moby które kto inny wcześniej obrał za cel i może to być uznane za otwarty atak na osobę.

Pytanie 48: Gracze pytają mnie czy już zrobiłem Quest 1 lub Quest 2. Co to jest Quest 1, 2 i jak je rozpocząć i zakończyć ?
Odpowiedź: O questach było już wspomniane przy ewolucji postaci. Zasadniczo w grze dostępne są dwa główne questy które można wykonać by rozwinąć swoją postać. Questy są opcjonalne i nie trzeba ich wykonywać jeśli nie mamy na nie ochoty.

Quest 1 - Zadanie 1:

Podstawowe postacie DK, DW, Fairy Elf muszą mieć przynajmniej 150 lvl aby rozpocząć quest.
Musisz porozmawiać z Priestess Sevina żeby aktywować zadanie. Priestess Sevina znajduje się w Devias.

Zadanie składa się z dwóch części i obydwie muszą zostać wykonane żeby awansować.

Pierwsza część zadania wymaga zapłacenia 1 miliona zen i odnalezienia Scroll of Emperor. Scroll of Emperor może wypaść z potwora w Lost Tower i wyższych mapach. Po znalezieniu Scroll of Emperor, gracz musi go zwrócić do Priestess Sevina i przyjąć drugą część zadania. W nagrodę za odnalezienie Scroll of Emperor, Priestess Sevina da Ci 10 punktów.

Druga część zadania wymaga zapłacenia 2 milionów zen i przyjęcia następnego zadania: Odnalezienia następujących przedmiotów dla poszczególnych klas postaci: (Broken Sword - Dark Knight, Soul of Wizard - Dark Wizard, Tear of Elf - Fairy Elf). Przedmioty potrzebne do wykonania tego zadania mogą wypaść z potworów w Lost Tower 7. Po zwróceniu przedmiotu do Priestess Sevina zadanie zostanie wykonane. Priestess Sevina za zwrócenie przedmiotu da Ci 10 punktów i podniesie klasę Twojej postaci według schematu:

Dark Knight -> Blade Knight
Dark Wizard -> Soul Master
Fairy Elf -> Muse Elf

Quest 2 - Zadanie 2:

Po osiągnięciu 220 poziomu z już wcześniej podniesioną klasą postaci (Wymagane!), Marlon zezwoli na podjęcie następnego zadania "Hero Status".

Marlon daje jedno zadanie dla Soul Master'a i Muse Elfa i dwa zadania dla Blade Knighta.
Pierwsze zadanie wymaga zapłacenia 2 milionów zen i odnalezienia Ring Of Glory. Ring Of Glory można odnaleźć na terenie Tarkan'u. Po odnalezieniu Ring Of Glory musisz go zwrócić do Marlona żeby ukończyć zadanie. W nagrodę otrzymamy dodatkowy punkt na poziom (zamiast 5 podstawowych będziesz otrzymywał od tej pory 6 punktów). Jeżeli zadanie wykonasz na poziomie 250 otrzymasz 30 dodatkowych punktów.

Dla Blade Knighta, Marlon oferuje dodatkowe zadanie w celu nauki zdolności COMBO. Poprosi Cię o odnalezienie Dark Stone'a. Przyjęcie zadania wymaga zapłacenia 3 milionów zen. Dark Stone może zostać znaleziony na terenie Tarkan'u, wypada z potworów. Po zwróceniu Dark Ston'a do Marlona w nagrodę otrzymamy COMBO skill.

Pytanie 49: Jakie są rodzaje exc opcji i co oznaczają ?
Odpowiedź: W broniach, setach, itemach można spotkać następujące "dopalacze”:

Incrase zen X% - Zwiększa o X% ilość dropowanych zenów.
Incrase HP X% - Zwiększa HP o X%.
Incrase Mana X% - Zwiększa Mane o X%.
Life/8 - Przywraca 1/8 HP po zabiciu moba.
Mana/8 - Przywraca 1/8 Many po zabiciu moba.
Damage Decres X% - Zmniejsza obrażenia o X%.
Incrase Dmg X% - Zwiększa dmg o X%.
Additional Dmg +lvl/20 - Dodaje 1 punkt dmg na każde 20 lvli do minimalnych i maksymalnych obrażeń.
Excelent Dmg rate 10% - 10% szansy na 120% atak maksymalnych obrażeń.
Reflect Dmg x% - Odbicice X% obrażeń.
Increase Attacking (wizard) speed +7 - zwiększa szybkość o 7.
Incrasse Dmg success rate X% - zwiększa uniki o X%.
Defense Success Rate +X% - zwiększa szanse na def.

Pytanie 50: Mam problem - utknąłem w Choince w Devias i nie mogę nigdzie się ruszyć, co robić ?
Odpowiedź: To chwilowy problem, łatwy do rozwiązania. Możesz:

1. Warpować się jeśli masz powyżej 50 lvl.
2. Napisać ticketa do K2.
3. Poprosić kogoś żeby podrzucił Ci zwój Town Portal Scroll i użyć go.
4. Poprosić jakiegoś DL-a aby wzioł Cię do party i zrobił Summona w dowolne miejsce.

#22 2012-01-29 11:36:32

Skille DK/DL

Gość

Re: Global MU Online FAQ - po polsku

Witam, gram w muglobal od niedawana i nie ogarniam jeszcze wszytkiego ale moj problem to taki iz nie moge uzyc zadnego skilla z broni;/ jedynie skill z orba cos jest nie tak rposze o pomoc

#23 2012-07-22 12:59:18

pudzian2496

Gość

Re: Global MU Online FAQ - po polsku

Lycan napisał:

Pytanie 51: Nie mogę utworzyć postaci, jak to mogę zrobić poprawnie ?
Odpowiedź: Otóż pierwsza litera nicka postaci musi być Wielka a następne pozostałe znaki muszą być małymi literami lub cyframi. Np: Darkon, Liz4rd, W4rrlOr. Można wykorzystać maksymalnie 10 znaków. Nie wolno stosować znaków specjalnych ani polskich znaków diakrytycznych (haczyków i ogonków).

Pytanie 52: Mam problemy z rejestracją, proszę o pomoc w spolszczeniu, pokazaniu gdzie co i jak.
Odpowiedź: Opiszę tutaj po koleji procedurę rejestracji. Może to trochę pomoże - chodzi o to co, jak i gdzie:

First Name: (wpisujemy imię) 2 characters minimum, (musi składać się z minimum 2 literek).

Last Name: (nazwisko) 2 characters minimum. (J.W.)

Email Address: (chyba wiadomo nasz email adres). There can be only 1 account per email address. (może być tylko jedno konto zarejestrowane na dany email - dotyczy również końcówek z o2/tlen/go2 - na to też może być tylko jedno obojętnie z jaką końcówką)

Nickname: (nasz nick, będą się do nas zwracać po nim - jak klikniemy powinno się otworzyć okienko (pop-up) tam wpisujemy i dajemy ażeby nam sprawdzono czy takie już istnieje "Check" - jeśli jest wszystko OK to dajemy aby jego użyć "Use It") 6-10 characters, include both lowercase letters and numbers only. (Nick musi się składać z od 6 do 10 znaków, można tylko używać małych literek i cyferek - najlepiej żeby nick wyglądał np tak: nick543 [cyfra/cyfry na koń****]).

MU Online ID: (nasz ID, z niego logujemy się do gry i na stronę www); 6-10 characters, include both lowercase letters and numbers only. Cannot be the same as Nickname. (zasada taka sama jak Nickname, okienko, wpisujemy itd - UWAGA !!! Nie może być taki sam jak Nickname).

Password: (hasło którym będziemy się logować)

Confirm Password: (potwierdzamy wpisując jeszcze raz te same hasło).

Vault Password: (to hasełko służy do zamykania skrzynki na hasło 4 cyfrowe, kasacji postaci i czasem wymagane przy zmianie niektórych danych np. hasło do gry). Must be 7 digits, numbers only. (Muszą to być same cyferki i musi ich być 7).

Confirm Password: (potwierdzenie jak w przypadku normalnego hasła).

Gender: (wybór płci) Male (Mężczyzna), Female (Kobieta).

Birthdate: (wybieramy datę urodzenia) (Must be at least 13 years of agę to register) <= żeby się zarejestrować trzeba mieć ukończone 13 lat (tak jest oficjalnie, nieoficjalnie nie będę mówił nic, sami wiecie).

Country: Poland - kraj, to samo się wybiera (przeważnie).

Zip Code: (tu wpisujemy kod pocztowy).

Następnie wybieramy pytania: są 3 i każde musi być inne, ale odpowiedzi mogą być takie same.
Select Question 1-3: (wybieramy z gamy podanych).

Your Answer 1-3: (podajemy odpowiedź).

Subscribe to Mu's Letter (czy chcemy dostawać wiadomości na maiła o nowościach MU) Yes (tak), No (nie).

Na samym koń**** jest obrazek z hasłem i należy je przepisać obok dokładnie takie same - to chrona przed "botam" które są zaprogramowane na wypełnianie (szczerze to się nigdy jeszcze nie spotkałem się za takim czymś) no i wciskamy SUBMIT.

Pytanie 53: Mam konto pocztowe w onet.pl, wp.pl, o2.pl, tlen.pl i maile z K2 nie dochodzą. Co się dzieje ?
Odpowiedź: Proszę zalogować się do swojej skrzynki pocztowej poprzez interfejs www (ze strony www) i sprawdzić podfolder SPAM w poczcie. Tam powinien być list z K2. Następnie należy dodać adresata tego listu czyli postmaster@globalmuonline.com oraz support@globalmuonline.com do zaufanych / dozwolonych nadawców poczty. Dzięki temu maile z K2 już nie będą lądować w spamie, a my nie stracimy już żadnych cennych informacji w przyszłości.

Pytanie 54: Po uruchomieniu lunchera gry pojawia się napis: Cannot connect to FTP. Co to znaczy ?
Odpowiedź: Skrótowo oznacza to że gra nie może się połączyć z serwerem by pobrać niezbędne poprawki do gry. Przyczyn takiego stanu może być kilka. Być może trafiłeś na "serwer maintanience" - przerwę techniczną podczas której serwery gry są wyłączone lub masz coś skopane w ustawieniach Firewalla / Windowsa. W pierwszym przypadku należy odczekać aż zakończy się przerwa techniczna, w drugim pomaga reinstalacja Windowsa (ew. przywrócenie ustawień sieciowych do domyślnych).

Pytanie 55: Jak prawidłowo mam skonfigurować zainstalowanego na domowym PC firewalla aby gra MU Online działała prawidłowo ?
Odpowiedź: Zwykle gdy uruchamiamy nowy program, który korzysta z sieci, firewall poinformuje nas że nowy/nieznany program próbuje uzyskać dostęp do sieci. W takim przypadku jeśli jesteśmy pewni programu, w oknie firewalla wybieramy: TAK lub Zawsze Zezwalaj lub Utwórz nową regułę dla tego programu. Jeśli takie zapytanie nie pojawia się należy ręcznie dopisać/zezwolić trzem aplikacjom (mu.exe, main.exe, gameguard.des) na dostęp w obie strony do/z internetu na portach 44405 oraz 55901 po TCP.

Pytanie 56: Jestem jednym z kilku użytkowników małego LAN-u podpiętego do jednego łącza poprzez ROUTER. Jak skonfigurować połączenie by mieć możliwość grania w MU Online ?
Odpowiedź: Należy poprosić administratora waszej sieci (o ile taki istnieje) bądź osobę u której stoi ruter aby dopisała regułkę w ruterze zezwalającą na transmisję w obie strony po TCP na portach 44405 oraz 55901.

Pytanie 57: Kolory w grze są dziwaczne. Albo odcienie zieleni lub fioletu, a gra chodzi strasznie powoli.
Odpowiedź: Winne są sterowniki od karty graficznej. Należy wgrać (zainstalować) najnowsze sterowniki od posiadanej grafiki. Jeżeli efekt nadal występuje, pomimo wgrania najnowszych dostępnych sterowników, należy wgrać sterowniki od grafiki nieco starsze.... Warto też wgrać najnowszą wersję DirectX 9.0c.

Pytanie 58: Będąc w grze na ekranie pojawia się napis: White Wizard and his Orcs invade us! Co to znaczy ?
Odpowiedź: Jest to zapowiedź jednego z eventów dostępnych tylko na p2p. W losowych miejscach, w trzech miastach: Lorencji, Devias i Norii, pojawia się Biały Czarodziej z obstawą. Zabicie jego obstawy to exp i kasa z każdego zabitego oraz możliwość podniesienia jednego itemu: Ring of Wizard. Jeśli uda nam się dodatkowo ubić White Wizarda to zdropuje on Blessa!

Pytanie 59: Czy wie ktoś gdzie najlepiej lecą kamyki ?
Odpowiedź: Prawdopodobieństwo dropu kamieni jest ustawione przez administratora i nie zmienia się w trakcie gry. Jeśli chcesz mieć duży drop musisz mieć "przemiał moba". Idź na stworki które szybko zabijasz i na których masz jako taki sensowny exp.

Pytanie 60: Będąc w grze na ekranie pojawia się napis: [Mm]Kara has lost! Find her! Co to znaczy ?
Odpowiedź: Jest to zapowiedź jednego z eventów dostępnych tylko na p2p. W losowych miejscach, w obrębie trzech miastach: Lorencji, Devias i Norii, pojawia się [Mm]Kara i chowa się gdzieś w zakamarkach. Zwykle wybiera chłodne zakamarki dwóch zamków w Devias, czasami przysiadzie coś przekąsić przy ognisku w Devias, a czasami schowa się w spróchniałym pniu w Norii. Zwykle też jest widywana jak samotnie płacze w domku za Lorencją. Jeśli uda Ci się ją złapać poprzez rozpoczęcie TRADE na niej, z wdzięczności da Ci 1 Bless 1 Soul.

#24 2012-08-07 13:43:13

arek

Gość

Re: Global MU Online FAQ - po polsku

Lycan napisał:

Pytanie 61: Będąc w grze na ekranie pojawia się napis: Catch the MM ! Co to znaczy ?
Odpowiedź: Jest to zapowiedź jednego z eventów dostępnych tylko na p2p. W losowych miejscach, w obrębie trzech miast: Lorencji, Devias i Norii, pojawia się jeden z MM, zwykle [Mm]Kara lub [Mm]Regin i jadąc na Unrili lub Dino ucieka przed pozostałymi graczami. Jeśli uda Ci się go złapać i rozpocząć TRADE z nim, otrzymasz w nagrodę 1 Bless 1 Soul.

Pytanie 62: Co mam zrobić gdy przy próbie załogowania się do gry wyskakuje napis: Account blocked ?
Odpowiedź: Należy napisać ticketa do K2 i wysłać. Przykładowy ticket wygląda tak:

Hello !
Today my MU Online account has been blocked, Right now Im unable to play in my favourite online game. I would like to know what was the reason of this blockage and when I will be able to play MU Online again.
Yours truly...

Pytanie 63: Dzisiaj rano przy próbie wejścia do gry otrzymałem komunikat: Your individual subscription time is over. Co mam z tym zrobić ?
Odpowiedź: Ta informacja pojawia się w dwóch przypadkach: zawsze gdy przekroczysz dowolną postacią 60 lvl i próbujesz się zalogować do płatnych serwerów oraz czasami gdy wystapi błąd bazy danych / serwera. W pierwszym przypadku pozostaje Ci granie na darmowych serwerach 1-3 lub wykupienie płatnej usługi, natomiast w drugim przypadku jest to jeden z pojawiających się błędów w grze i na szczęście stosunkowo łatwy do usunięcia. Szczegółowy opis usunięcia tej niedogodności poniżej.

1. Trzeba wejść na stronę Global Mu Online.
2. Zalogować się na swoim koncie.
3. Znaleźć menu Support (na samym dole strony).
4. Wejść w Submit Ticket.
5. Pojawi się ostrzeżenie z czerwonym napisem Important.
6. Jeszcze raz klikamy Submit Ticket (pod czerwonym napisem).
7. Teraz wybieramy z listy Account Blocked.
8. Niżej wpisujemy temat: Cannot login.
9. Oraz treść ticketu, która brzmi:

Past fair promises of accesing p2p servers until sixty levels, I cannot login to account. Please fix it as soon as possible.

10. Wysyłamy i czekamy aż zresetują nam konto.

Pytanie 64: Będąc w grze, od czasu do czasu, na ekranie pojawia się napis: [Mm]Loki has escaped from prison. Help MM's catch Loki and restore order ! Co to znaczy ?
Odpowiedź: Jest to zapowiedź jednego z eventów dostępnych tylko na p2p. Pewne inwiduum zwące się [Mm]Loki i siedzące w klatce przez większość czasu, nawiało z aresztu. Pozostali [MM] proszą graczy o wytropienie i zabicie tego zwyrodnialca (max PK status). [Mm]Loki cichcem ucieka z więzienia i przedostaje się do jednego z miast: Lorencia / Noria / Devias i tam morduje wszystko co się rusza. Jeśli uda nam się go wytropić i zabić otrzymamy od [MM] kamień (zwykle Bless). Jeśli uda nam się kilkakrotnie złapać [Mm]Loki lub nabić na nim Hero status otrzymamy w nagrodę za poświęcenie kilka kamieni (zwykle 3xBless lub 1B 1S 1C).

Pytanie 65: Czym jest Impale ? Nauczyłem się tego skilla z orba, ale nie mogę go używać !Odpowiedź: Dwie rzeczy muszą być spełnione aby używać Impale. Pierwszą jest posiadanie Horn of Unrila, drugą broni z gatunku włóczniopodobnych: Spear, Trident, Bili of Balrog, Scythe. Aby używać Impale, obie te rzeczy musimy mieć aktywne (założone na sobie), czyli jechać na Unrili i mieć w ręku jedną z podanych wyżej broni. Dopiero wtedy Impale skiil będzie aktywny i do wykorzystania przez gracza.

Pytanie 66: Przy próbie "rozpakowania" Blesów w Devias u lichwiarza (Lahap) zostaje rozłączony z gry (Jewel Dissolve Fix). Co się dzieje ?
Odpowiedź: Jest to jeden z wielu błędów w grze, na szczęście została opracowana metoda i łatka niwelująca ten problem. Ze strony GMO lub bezpośrednio z tego linku:

http://www.qlobalmuonline.com/downloads/text.zip

Należy ściągnąć na swój dysk plik, a następnie wgrać go w miejsce instalacji MU Online do podkatalogu .../MU/Data/Local/. Dzięki temu stary plik zostanie podmieniony nowym i od teraz będziemy mogli bezproblemowo rozpakowywać kamienie.

UPDATE: Po ostatnim dużym patchu ten błąd już nie występuje. Wszystkie poprawki są zaszyte w najnowszej wersji instalatora (wersja z 08/09/2007) oraz w module auto-update, więc nie ma potrzeby ręcznego podmieniania opisanego powyżej pliku.

Pytanie 67: Jakie są rodzaje Chaos Weapons ?
Odpowiedź: Chaos Weapons to specjalny rodzaj broni który nie dropuje z zabitych mobów, można go jedynie wyprodukować samemu w Chaos Machine w Norii lub nabyć od pozostałych graczy. Dla graczy DK/BK dostępny jest Chaos Dragon Axe, nazywany skrótowo przez społeczność MU bronią CDA. DW może zainteresować się Chaos Lightning Staff, nazywane zwykle CLS, natomiast dla Elfów przewidziane jest Chaos Nature Bow, skrótowo CNB. W grze, występują bardziej potężne i zabójcze bronie, więc korzystanie z broni "chaotycznych" należy traktować jako kolejny etap rozwoju postaci w grze.

Pytanie 68: Który z rodzajów broni - podwójne jednoręczne czy może bronie dwuręczne są lepszym wyborem dla DK/BK ?
Odpowiedź: Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od Twoich statystyk postaci, preferencji i sposobu gry. Gracze z levelami pomiędzy 100-250 zwykle wybierają broń dwuręczną, natomiast gracze którzy przekroczyli 250 lvl i rozdysponowali więcej punktów w STR i AGI, przeważnie wybierają bronie dualne-jednoręczne. Dzięki temu otrzymują dodatkowy 10% bonus do zadawanych obrażeń jeśli używają dwóch identycznych broni. Zwykle bronie jednoręczne mają większy "speed" w stosunku do broni dwuręcznych, przez co COMBO skill wychodzi szybciej i przeciwnik ma mniej czasu na reakcję na atak.

Pytanie 69: Do czego służy Sign of Lord ?
Odpowiedź: Castle Siege (Oblężenie Zamku) jest jednym z eventów dostępnych tylko na serwerach p2p. Wymienione powyżej Sign of Lord służy do rejestracji / uczestnictwa gildii w ataku na zamek. Zwykle Castle Siege event pojawia się raz na 2 tygodnie i jest poprzedzony notką informacyjną w Newsach na stronie GMO. Wtedy też zaczyna się procedura rejestracyjna - 3 pierwsze gildie które dostarczą najwięcej Sign of Lord wchodzą do CS. Jeśli nasza gildia zamierza zaatakować zamek, to wszystkie zebrane Sign of Lord powinniśmy oddawać GM-owi naszej gildii, on gdy przyjdzie odpowiednia pora, zarejestruje gildię do eventu. Event uruchamiany jest wyłącznie na serwerach 4 i 5, na pozostałych subserwerach jest on niedostępny. Wejście na mapę w którym się odbywa realizowane jest z Lorencji (238; 13). Jedynie GM może zarejestrować glidię do eventu u Guardsmana (86;60 i 99;60) w Valley of Loren.

Pytanie 70: Widziałem na targu ludzi wołających na jednego z graczy Scammer. Co to znaczy ?
Odpowiedź: Scammer to popularne określenie na graczy którzy okradają / oszukują pozostałych graczy poprzez funkcję TRADE. Jest to osoba która będzie chciała z "Tobą" wykonać TRADE, a w rzeczywistości spróbuje Cię okraść, tak że będzie to wyglądało na normalną transakcję kupna-sprzedaży. Jeśli Trade Hack się Scammerowi uda, zatrzymuje on swoje itemki (te które włożył na handel) oraz Twoje przedmioty. Ty w efekcie pozostajesz bez przedmiotów.

mam problem nie widze zadnych napisow w grze mam cos zle zrobione przy instalacji?

#25 2012-08-07 13:49:42

arek

Gość

Re: Global MU Online FAQ - po polsku

moze mi ktos pomoc w grze nie widze zadnych napisow oprocz tych w chmurkach nad glowami brak napisow przy przedmiotach przy punktach z levelu tez brak ...

#26 2013-02-11 17:46:56

dsfsdf

Gość

Re: Global MU Online FAQ - po polsku

Lycan napisał:

Pytanie 31: Co znaczą niektóre terminy jak PK ?
Odpowiedź: Jest wiele terminów używanych w MU. Główne z nich to:

KS - Zabijanie i kradzież;
PK - Player Killer - morderca;
HS - "Gorące" miejsce (Hot Spot - gdzie pojawia się wiele potworów w krótkich odstępach czasu);
BRB - Zaraz wracam;
AFK - Away from Keyboard - Z dala od klawiatury;
AA - Slang dla śmiechu;
MOB - potwór;
REPOT - powrót do miasta w celu kupienia butelek życia oraz many;
ZEN PLIS - znaczy zabij mnie szybko błagam;

Pytanie 32:
Na czym polega status postaci: PK, 2nd PK ?
Odpowiedź: Status postaci dzieli się na parę części. Po zabiciu jednej osoby otrzymujesz 3 godziny karne, a Twój nick postaci zmienia kolor na bursztynowy. Możesz korzystać ze wszystkich sklepów i warpa. Jeśli w ciągu tych 3 godzin zabijesz kolejną osobę stajesz się PK pierwszego poziomu / typu - nick postaci zmienia kolor na blado-czerwony, nie możesz korzystać z sklepów NPC. Każde następne morderstwo w grze to już 2nd PK status - stajesz się mordercą recydywistą, kolor nicka zmienia się na krwisto-czerwony i otrzymujesz kolejne 3 godziny do wyroku. Przy takim statusie nie będziesz mógł korzystać ani z warpa ani z żadnego sklepu. Dodatkowo większość graczy będzie na Ciebie polować jak tylko wyjdziesz poza mury miasta. Max jest 99 godzin.

Pytanie 33: Co znaczy Share ?
Odpowiedź: Znaczy dzielić się wartościowymi przedmiotami które wypadły podczas party. Należy na samym początku określić czy dzielimy się wypadającymi kamieniami i itemami czy nie. Jeśli party jest zgrane, to postać której udało się podnieść jakiś wartościowy przedmiot, dokonuje podziału. Jeśli np. dropuje Bless, to znając cenę na targu, dzielimy ją przez ilość graczy w party i każdej z osobna odpalamy działkę. Jeśli nie mamy takiej ilości zenów by spłacić wszystkich graczy, oddajemy item graczowi który zakładał party (jest liderem grupy) - on podzieli ten drop na pozostałych graczy lub po prostu pytamy się grupy kto ma możliwość podziału dropu.

Pytanie 34: Do czego służy Soldier Elf w mieście ?
Odpowiedź: Jest to NPC ułatwiający grę graczom niskiego poziomu - wzmacnia postać na 30 minut. Po osiągnięciu przez gracza 180 poziomu nie można już z niego korzystać.

Pytanie 35: Co znaczy Friends List lub Guild Bug ? Czemu nie mogę rozmawiać z przyjaciółmi ?
Odpowiedź: Jest to błąd związany z f2p z powodu nadmiernej liczby graczy na serwerze. Nie może zostać przez gracza usunięty, gracz musi czekać biernie do server maintance (popularnie reset serwera) po nim wszystko wraca do normy na jakiś czas.

Pytanie 36: Czym jest F2P oraz P2P ?
Odpowiedź: Są to serwery bezpłatny Free-2-Play oraz płatny Pay-2-Play.

Pytanie 37: Czemu K2 Network nie naprawi bugów w grze ?
Odpowiedź: K2 Network nie jest twórcą gry i nie może dodawać ani zmieniać nic w jej kodzie. K2 Network publikuje tą grę w internecie.

Pytanie 38: Więc jaka firma odpowiada za tworzenie gry MU ONLINE ?
Odpowiedź: Jest to koreańska firma WEBZEN.

Pytanie 39: Co mogę zrobić jak utraciłem informacje do konta lub zostałem zhackowany ? (Gram na serwerze F2P).
Odpowiedź: Niestety obecnie Customer Support - CS (Pomoc klientom) nie jest dostępny dla graczy z serwerów F2P.

Pytanie 40: Wchodząc do gry znalazłem się w dziwnym miejscu (Stadium / Arena), jestem cały czerwony (Full PK) i stoję w klatce. Skąd się tam wziąłem ?
Odpowiedź: Jest to kara, która K2 daje za łamanie regulaminu gry. Punkty regulaminu dotyczą też stawiania AFK w niedozwolonych miejscach takich jak ściana w LT4, czy kamienie w Tarkanie. Czasami nawet nieświadomie obrażając kwestie pogańskie czy religijne oraz za używanie fraz / słów w stylu "Hitler". Z tego osobliwego więzienia można uciec na własną odpowiedzialność, wykorzystując do tego celu Town Portal Scroll. Można również napisać Ticket do K2 z zapytaniem za co ta kara, przeprosić i czekać na ułaskawienie.

  • Index
  •  » FAQ
  •  » Global MU Online FAQ - po polsku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wlewki do pęcherza moczowego top eleven bez facebooka forum vw golf 4 wyskakujące reklamy mozilla www.xiaolinpbf.pun.pl