Global MU Online - Midgard > Guild Site

Forum Guildy [nameless]


  • Index
  •  » FAQ
  •  » Global MU Online FAQ - po polsku

Napisz odpowiedź

Napisz nowego posta
Opcje

Kliknij w ciemne pole na obrazku, aby wysłać wiadomość.

Powrót

Podgląd wątku (najnowsze pierwsze)

dsfsdf
2013-02-11 17:46:56

Lycan napisał:

Pytanie 31: Co znaczą niektóre terminy jak PK ?
Odpowiedź: Jest wiele terminów używanych w MU. Główne z nich to:

KS - Zabijanie i kradzież;
PK - Player Killer - morderca;
HS - "Gorące" miejsce (Hot Spot - gdzie pojawia się wiele potworów w krótkich odstępach czasu);
BRB - Zaraz wracam;
AFK - Away from Keyboard - Z dala od klawiatury;
AA - Slang dla śmiechu;
MOB - potwór;
REPOT - powrót do miasta w celu kupienia butelek życia oraz many;
ZEN PLIS - znaczy zabij mnie szybko błagam;

Pytanie 32:
Na czym polega status postaci: PK, 2nd PK ?
Odpowiedź: Status postaci dzieli się na parę części. Po zabiciu jednej osoby otrzymujesz 3 godziny karne, a Twój nick postaci zmienia kolor na bursztynowy. Możesz korzystać ze wszystkich sklepów i warpa. Jeśli w ciągu tych 3 godzin zabijesz kolejną osobę stajesz się PK pierwszego poziomu / typu - nick postaci zmienia kolor na blado-czerwony, nie możesz korzystać z sklepów NPC. Każde następne morderstwo w grze to już 2nd PK status - stajesz się mordercą recydywistą, kolor nicka zmienia się na krwisto-czerwony i otrzymujesz kolejne 3 godziny do wyroku. Przy takim statusie nie będziesz mógł korzystać ani z warpa ani z żadnego sklepu. Dodatkowo większość graczy będzie na Ciebie polować jak tylko wyjdziesz poza mury miasta. Max jest 99 godzin.

Pytanie 33: Co znaczy Share ?
Odpowiedź: Znaczy dzielić się wartościowymi przedmiotami które wypadły podczas party. Należy na samym początku określić czy dzielimy się wypadającymi kamieniami i itemami czy nie. Jeśli party jest zgrane, to postać której udało się podnieść jakiś wartościowy przedmiot, dokonuje podziału. Jeśli np. dropuje Bless, to znając cenę na targu, dzielimy ją przez ilość graczy w party i każdej z osobna odpalamy działkę. Jeśli nie mamy takiej ilości zenów by spłacić wszystkich graczy, oddajemy item graczowi który zakładał party (jest liderem grupy) - on podzieli ten drop na pozostałych graczy lub po prostu pytamy się grupy kto ma możliwość podziału dropu.

Pytanie 34: Do czego służy Soldier Elf w mieście ?
Odpowiedź: Jest to NPC ułatwiający grę graczom niskiego poziomu - wzmacnia postać na 30 minut. Po osiągnięciu przez gracza 180 poziomu nie można już z niego korzystać.

Pytanie 35: Co znaczy Friends List lub Guild Bug ? Czemu nie mogę rozmawiać z przyjaciółmi ?
Odpowiedź: Jest to błąd związany z f2p z powodu nadmiernej liczby graczy na serwerze. Nie może zostać przez gracza usunięty, gracz musi czekać biernie do server maintance (popularnie reset serwera) po nim wszystko wraca do normy na jakiś czas.

Pytanie 36: Czym jest F2P oraz P2P ?
Odpowiedź: Są to serwery bezpłatny Free-2-Play oraz płatny Pay-2-Play.

Pytanie 37: Czemu K2 Network nie naprawi bugów w grze ?
Odpowiedź: K2 Network nie jest twórcą gry i nie może dodawać ani zmieniać nic w jej kodzie. K2 Network publikuje tą grę w internecie.

Pytanie 38: Więc jaka firma odpowiada za tworzenie gry MU ONLINE ?
Odpowiedź: Jest to koreańska firma WEBZEN.

Pytanie 39: Co mogę zrobić jak utraciłem informacje do konta lub zostałem zhackowany ? (Gram na serwerze F2P).
Odpowiedź: Niestety obecnie Customer Support - CS (Pomoc klientom) nie jest dostępny dla graczy z serwerów F2P.

Pytanie 40: Wchodząc do gry znalazłem się w dziwnym miejscu (Stadium / Arena), jestem cały czerwony (Full PK) i stoję w klatce. Skąd się tam wziąłem ?
Odpowiedź: Jest to kara, która K2 daje za łamanie regulaminu gry. Punkty regulaminu dotyczą też stawiania AFK w niedozwolonych miejscach takich jak ściana w LT4, czy kamienie w Tarkanie. Czasami nawet nieświadomie obrażając kwestie pogańskie czy religijne oraz za używanie fraz / słów w stylu "Hitler". Z tego osobliwego więzienia można uciec na własną odpowiedzialność, wykorzystując do tego celu Town Portal Scroll. Można również napisać Ticket do K2 z zapytaniem za co ta kara, przeprosić i czekać na ułaskawienie.

arek
2012-08-07 13:49:42

moze mi ktos pomoc w grze nie widze zadnych napisow oprocz tych w chmurkach nad glowami brak napisow przy przedmiotach przy punktach z levelu tez brak ...

arek
2012-08-07 13:43:13

Lycan napisał:

Pytanie 61: Będąc w grze na ekranie pojawia się napis: Catch the MM ! Co to znaczy ?
Odpowiedź: Jest to zapowiedź jednego z eventów dostępnych tylko na p2p. W losowych miejscach, w obrębie trzech miast: Lorencji, Devias i Norii, pojawia się jeden z MM, zwykle [Mm]Kara lub [Mm]Regin i jadąc na Unrili lub Dino ucieka przed pozostałymi graczami. Jeśli uda Ci się go złapać i rozpocząć TRADE z nim, otrzymasz w nagrodę 1 Bless 1 Soul.

Pytanie 62: Co mam zrobić gdy przy próbie załogowania się do gry wyskakuje napis: Account blocked ?
Odpowiedź: Należy napisać ticketa do K2 i wysłać. Przykładowy ticket wygląda tak:

Hello !
Today my MU Online account has been blocked, Right now Im unable to play in my favourite online game. I would like to know what was the reason of this blockage and when I will be able to play MU Online again.
Yours truly...

Pytanie 63: Dzisiaj rano przy próbie wejścia do gry otrzymałem komunikat: Your individual subscription time is over. Co mam z tym zrobić ?
Odpowiedź: Ta informacja pojawia się w dwóch przypadkach: zawsze gdy przekroczysz dowolną postacią 60 lvl i próbujesz się zalogować do płatnych serwerów oraz czasami gdy wystapi błąd bazy danych / serwera. W pierwszym przypadku pozostaje Ci granie na darmowych serwerach 1-3 lub wykupienie płatnej usługi, natomiast w drugim przypadku jest to jeden z pojawiających się błędów w grze i na szczęście stosunkowo łatwy do usunięcia. Szczegółowy opis usunięcia tej niedogodności poniżej.

1. Trzeba wejść na stronę Global Mu Online.
2. Zalogować się na swoim koncie.
3. Znaleźć menu Support (na samym dole strony).
4. Wejść w Submit Ticket.
5. Pojawi się ostrzeżenie z czerwonym napisem Important.
6. Jeszcze raz klikamy Submit Ticket (pod czerwonym napisem).
7. Teraz wybieramy z listy Account Blocked.
8. Niżej wpisujemy temat: Cannot login.
9. Oraz treść ticketu, która brzmi:

Past fair promises of accesing p2p servers until sixty levels, I cannot login to account. Please fix it as soon as possible.

10. Wysyłamy i czekamy aż zresetują nam konto.

Pytanie 64: Będąc w grze, od czasu do czasu, na ekranie pojawia się napis: [Mm]Loki has escaped from prison. Help MM's catch Loki and restore order ! Co to znaczy ?
Odpowiedź: Jest to zapowiedź jednego z eventów dostępnych tylko na p2p. Pewne inwiduum zwące się [Mm]Loki i siedzące w klatce przez większość czasu, nawiało z aresztu. Pozostali [MM] proszą graczy o wytropienie i zabicie tego zwyrodnialca (max PK status). [Mm]Loki cichcem ucieka z więzienia i przedostaje się do jednego z miast: Lorencia / Noria / Devias i tam morduje wszystko co się rusza. Jeśli uda nam się go wytropić i zabić otrzymamy od [MM] kamień (zwykle Bless). Jeśli uda nam się kilkakrotnie złapać [Mm]Loki lub nabić na nim Hero status otrzymamy w nagrodę za poświęcenie kilka kamieni (zwykle 3xBless lub 1B 1S 1C).

Pytanie 65: Czym jest Impale ? Nauczyłem się tego skilla z orba, ale nie mogę go używać !Odpowiedź: Dwie rzeczy muszą być spełnione aby używać Impale. Pierwszą jest posiadanie Horn of Unrila, drugą broni z gatunku włóczniopodobnych: Spear, Trident, Bili of Balrog, Scythe. Aby używać Impale, obie te rzeczy musimy mieć aktywne (założone na sobie), czyli jechać na Unrili i mieć w ręku jedną z podanych wyżej broni. Dopiero wtedy Impale skiil będzie aktywny i do wykorzystania przez gracza.

Pytanie 66: Przy próbie "rozpakowania" Blesów w Devias u lichwiarza (Lahap) zostaje rozłączony z gry (Jewel Dissolve Fix). Co się dzieje ?
Odpowiedź: Jest to jeden z wielu błędów w grze, na szczęście została opracowana metoda i łatka niwelująca ten problem. Ze strony GMO lub bezpośrednio z tego linku:

http://www.qlobalmuonline.com/downloads/text.zip

Należy ściągnąć na swój dysk plik, a następnie wgrać go w miejsce instalacji MU Online do podkatalogu .../MU/Data/Local/. Dzięki temu stary plik zostanie podmieniony nowym i od teraz będziemy mogli bezproblemowo rozpakowywać kamienie.

UPDATE: Po ostatnim dużym patchu ten błąd już nie występuje. Wszystkie poprawki są zaszyte w najnowszej wersji instalatora (wersja z 08/09/2007) oraz w module auto-update, więc nie ma potrzeby ręcznego podmieniania opisanego powyżej pliku.

Pytanie 67: Jakie są rodzaje Chaos Weapons ?
Odpowiedź: Chaos Weapons to specjalny rodzaj broni który nie dropuje z zabitych mobów, można go jedynie wyprodukować samemu w Chaos Machine w Norii lub nabyć od pozostałych graczy. Dla graczy DK/BK dostępny jest Chaos Dragon Axe, nazywany skrótowo przez społeczność MU bronią CDA. DW może zainteresować się Chaos Lightning Staff, nazywane zwykle CLS, natomiast dla Elfów przewidziane jest Chaos Nature Bow, skrótowo CNB. W grze, występują bardziej potężne i zabójcze bronie, więc korzystanie z broni "chaotycznych" należy traktować jako kolejny etap rozwoju postaci w grze.

Pytanie 68: Który z rodzajów broni - podwójne jednoręczne czy może bronie dwuręczne są lepszym wyborem dla DK/BK ?
Odpowiedź: Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od Twoich statystyk postaci, preferencji i sposobu gry. Gracze z levelami pomiędzy 100-250 zwykle wybierają broń dwuręczną, natomiast gracze którzy przekroczyli 250 lvl i rozdysponowali więcej punktów w STR i AGI, przeważnie wybierają bronie dualne-jednoręczne. Dzięki temu otrzymują dodatkowy 10% bonus do zadawanych obrażeń jeśli używają dwóch identycznych broni. Zwykle bronie jednoręczne mają większy "speed" w stosunku do broni dwuręcznych, przez co COMBO skill wychodzi szybciej i przeciwnik ma mniej czasu na reakcję na atak.

Pytanie 69: Do czego służy Sign of Lord ?
Odpowiedź: Castle Siege (Oblężenie Zamku) jest jednym z eventów dostępnych tylko na serwerach p2p. Wymienione powyżej Sign of Lord służy do rejestracji / uczestnictwa gildii w ataku na zamek. Zwykle Castle Siege event pojawia się raz na 2 tygodnie i jest poprzedzony notką informacyjną w Newsach na stronie GMO. Wtedy też zaczyna się procedura rejestracyjna - 3 pierwsze gildie które dostarczą najwięcej Sign of Lord wchodzą do CS. Jeśli nasza gildia zamierza zaatakować zamek, to wszystkie zebrane Sign of Lord powinniśmy oddawać GM-owi naszej gildii, on gdy przyjdzie odpowiednia pora, zarejestruje gildię do eventu. Event uruchamiany jest wyłącznie na serwerach 4 i 5, na pozostałych subserwerach jest on niedostępny. Wejście na mapę w którym się odbywa realizowane jest z Lorencji (238; 13). Jedynie GM może zarejestrować glidię do eventu u Guardsmana (86;60 i 99;60) w Valley of Loren.

Pytanie 70: Widziałem na targu ludzi wołających na jednego z graczy Scammer. Co to znaczy ?
Odpowiedź: Scammer to popularne określenie na graczy którzy okradają / oszukują pozostałych graczy poprzez funkcję TRADE. Jest to osoba która będzie chciała z "Tobą" wykonać TRADE, a w rzeczywistości spróbuje Cię okraść, tak że będzie to wyglądało na normalną transakcję kupna-sprzedaży. Jeśli Trade Hack się Scammerowi uda, zatrzymuje on swoje itemki (te które włożył na handel) oraz Twoje przedmioty. Ty w efekcie pozostajesz bez przedmiotów.

mam problem nie widze zadnych napisow w grze mam cos zle zrobione przy instalacji?

pudzian2496
2012-07-22 12:59:18

Lycan napisał:

Pytanie 51: Nie mogę utworzyć postaci, jak to mogę zrobić poprawnie ?
Odpowiedź: Otóż pierwsza litera nicka postaci musi być Wielka a następne pozostałe znaki muszą być małymi literami lub cyframi. Np: Darkon, Liz4rd, W4rrlOr. Można wykorzystać maksymalnie 10 znaków. Nie wolno stosować znaków specjalnych ani polskich znaków diakrytycznych (haczyków i ogonków).

Pytanie 52: Mam problemy z rejestracją, proszę o pomoc w spolszczeniu, pokazaniu gdzie co i jak.
Odpowiedź: Opiszę tutaj po koleji procedurę rejestracji. Może to trochę pomoże - chodzi o to co, jak i gdzie:

First Name: (wpisujemy imię) 2 characters minimum, (musi składać się z minimum 2 literek).

Last Name: (nazwisko) 2 characters minimum. (J.W.)

Email Address: (chyba wiadomo nasz email adres). There can be only 1 account per email address. (może być tylko jedno konto zarejestrowane na dany email - dotyczy również końcówek z o2/tlen/go2 - na to też może być tylko jedno obojętnie z jaką końcówką)

Nickname: (nasz nick, będą się do nas zwracać po nim - jak klikniemy powinno się otworzyć okienko (pop-up) tam wpisujemy i dajemy ażeby nam sprawdzono czy takie już istnieje "Check" - jeśli jest wszystko OK to dajemy aby jego użyć "Use It") 6-10 characters, include both lowercase letters and numbers only. (Nick musi się składać z od 6 do 10 znaków, można tylko używać małych literek i cyferek - najlepiej żeby nick wyglądał np tak: nick543 [cyfra/cyfry na koń****]).

MU Online ID: (nasz ID, z niego logujemy się do gry i na stronę www); 6-10 characters, include both lowercase letters and numbers only. Cannot be the same as Nickname. (zasada taka sama jak Nickname, okienko, wpisujemy itd - UWAGA !!! Nie może być taki sam jak Nickname).

Password: (hasło którym będziemy się logować)

Confirm Password: (potwierdzamy wpisując jeszcze raz te same hasło).

Vault Password: (to hasełko służy do zamykania skrzynki na hasło 4 cyfrowe, kasacji postaci i czasem wymagane przy zmianie niektórych danych np. hasło do gry). Must be 7 digits, numbers only. (Muszą to być same cyferki i musi ich być 7).

Confirm Password: (potwierdzenie jak w przypadku normalnego hasła).

Gender: (wybór płci) Male (Mężczyzna), Female (Kobieta).

Birthdate: (wybieramy datę urodzenia) (Must be at least 13 years of agę to register) <= żeby się zarejestrować trzeba mieć ukończone 13 lat (tak jest oficjalnie, nieoficjalnie nie będę mówił nic, sami wiecie).

Country: Poland - kraj, to samo się wybiera (przeważnie).

Zip Code: (tu wpisujemy kod pocztowy).

Następnie wybieramy pytania: są 3 i każde musi być inne, ale odpowiedzi mogą być takie same.
Select Question 1-3: (wybieramy z gamy podanych).

Your Answer 1-3: (podajemy odpowiedź).

Subscribe to Mu's Letter (czy chcemy dostawać wiadomości na maiła o nowościach MU) Yes (tak), No (nie).

Na samym koń**** jest obrazek z hasłem i należy je przepisać obok dokładnie takie same - to chrona przed "botam" które są zaprogramowane na wypełnianie (szczerze to się nigdy jeszcze nie spotkałem się za takim czymś) no i wciskamy SUBMIT.

Pytanie 53: Mam konto pocztowe w onet.pl, wp.pl, o2.pl, tlen.pl i maile z K2 nie dochodzą. Co się dzieje ?
Odpowiedź: Proszę zalogować się do swojej skrzynki pocztowej poprzez interfejs www (ze strony www) i sprawdzić podfolder SPAM w poczcie. Tam powinien być list z K2. Następnie należy dodać adresata tego listu czyli postmaster@globalmuonline.com oraz support@globalmuonline.com do zaufanych / dozwolonych nadawców poczty. Dzięki temu maile z K2 już nie będą lądować w spamie, a my nie stracimy już żadnych cennych informacji w przyszłości.

Pytanie 54: Po uruchomieniu lunchera gry pojawia się napis: Cannot connect to FTP. Co to znaczy ?
Odpowiedź: Skrótowo oznacza to że gra nie może się połączyć z serwerem by pobrać niezbędne poprawki do gry. Przyczyn takiego stanu może być kilka. Być może trafiłeś na "serwer maintanience" - przerwę techniczną podczas której serwery gry są wyłączone lub masz coś skopane w ustawieniach Firewalla / Windowsa. W pierwszym przypadku należy odczekać aż zakończy się przerwa techniczna, w drugim pomaga reinstalacja Windowsa (ew. przywrócenie ustawień sieciowych do domyślnych).

Pytanie 55: Jak prawidłowo mam skonfigurować zainstalowanego na domowym PC firewalla aby gra MU Online działała prawidłowo ?
Odpowiedź: Zwykle gdy uruchamiamy nowy program, który korzysta z sieci, firewall poinformuje nas że nowy/nieznany program próbuje uzyskać dostęp do sieci. W takim przypadku jeśli jesteśmy pewni programu, w oknie firewalla wybieramy: TAK lub Zawsze Zezwalaj lub Utwórz nową regułę dla tego programu. Jeśli takie zapytanie nie pojawia się należy ręcznie dopisać/zezwolić trzem aplikacjom (mu.exe, main.exe, gameguard.des) na dostęp w obie strony do/z internetu na portach 44405 oraz 55901 po TCP.

Pytanie 56: Jestem jednym z kilku użytkowników małego LAN-u podpiętego do jednego łącza poprzez ROUTER. Jak skonfigurować połączenie by mieć możliwość grania w MU Online ?
Odpowiedź: Należy poprosić administratora waszej sieci (o ile taki istnieje) bądź osobę u której stoi ruter aby dopisała regułkę w ruterze zezwalającą na transmisję w obie strony po TCP na portach 44405 oraz 55901.

Pytanie 57: Kolory w grze są dziwaczne. Albo odcienie zieleni lub fioletu, a gra chodzi strasznie powoli.
Odpowiedź: Winne są sterowniki od karty graficznej. Należy wgrać (zainstalować) najnowsze sterowniki od posiadanej grafiki. Jeżeli efekt nadal występuje, pomimo wgrania najnowszych dostępnych sterowników, należy wgrać sterowniki od grafiki nieco starsze.... Warto też wgrać najnowszą wersję DirectX 9.0c.

Pytanie 58: Będąc w grze na ekranie pojawia się napis: White Wizard and his Orcs invade us! Co to znaczy ?
Odpowiedź: Jest to zapowiedź jednego z eventów dostępnych tylko na p2p. W losowych miejscach, w trzech miastach: Lorencji, Devias i Norii, pojawia się Biały Czarodziej z obstawą. Zabicie jego obstawy to exp i kasa z każdego zabitego oraz możliwość podniesienia jednego itemu: Ring of Wizard. Jeśli uda nam się dodatkowo ubić White Wizarda to zdropuje on Blessa!

Pytanie 59: Czy wie ktoś gdzie najlepiej lecą kamyki ?
Odpowiedź: Prawdopodobieństwo dropu kamieni jest ustawione przez administratora i nie zmienia się w trakcie gry. Jeśli chcesz mieć duży drop musisz mieć "przemiał moba". Idź na stworki które szybko zabijasz i na których masz jako taki sensowny exp.

Pytanie 60: Będąc w grze na ekranie pojawia się napis: [Mm]Kara has lost! Find her! Co to znaczy ?
Odpowiedź: Jest to zapowiedź jednego z eventów dostępnych tylko na p2p. W losowych miejscach, w obrębie trzech miastach: Lorencji, Devias i Norii, pojawia się [Mm]Kara i chowa się gdzieś w zakamarkach. Zwykle wybiera chłodne zakamarki dwóch zamków w Devias, czasami przysiadzie coś przekąsić przy ognisku w Devias, a czasami schowa się w spróchniałym pniu w Norii. Zwykle też jest widywana jak samotnie płacze w domku za Lorencją. Jeśli uda Ci się ją złapać poprzez rozpoczęcie TRADE na niej, z wdzięczności da Ci 1 Bless 1 Soul.

Skille DK/DL
2012-01-29 11:36:32

Witam, gram w muglobal od niedawana i nie ogarniam jeszcze wszytkiego ale moj problem to taki iz nie moge uzyc zadnego skilla z broni;/ jedynie skill z orba cos jest nie tak rposze o pomoc

kox140
2011-07-24 20:26:30

Lycan napisał:

Pytanie 41: A jak zostałem shackowany i zapłacę, odzyskam swoje itemy ?
Odpowiedź: Jak zostałeś shackowany i zapłacisz dopiero potem, nie odzyskasz itemów ponieważ zostałeś shackowany na f2p, a f2p nie posiada supportu.

Pytanie 42: A jak zapomniałem Secret Answer i zapłacę to przypomną mi Answer ?
Odpowiedź: Odzyskasz swoje Secret Answer i Question o ile zapłacisz.

Pytanie 43: Jeśli mam 2 konta i płace (na jednym oczywiście) to czy support obejmuje inne moje konta ?
Odpowiedź: Support nie obejmuje obu kont. Support działa tylko i wyłącznie na te konto które zostało opłacone.

Pytanie 44: Co zrobić jak chce odzyskać odpowiedź na pytanie do konta ? (gram na Free2Play) ?
Odpowiedź: Nic. Nie odzyskasz jak grasz na Free2Play.

Pytanie 45: Co zrobić żeby przyśpieszyć maintance w celu usunięcia Guild Buga ?
Odpowiedź: Tylko właściciel / administrator serwera może podjąć decyzję o restarcie serwera. Zwykli gracze nie mają wpływu na czas i częstotliwość pojawiania się (serwer maintanience - przerw technicznych).

Pytanie 46: Co oznaczają skróty M/B oraz A/W ?
Odpowiedź: W dziale handlowym forum można spotkać się z różnymi skrótami oznaczającymi:

M/B = Minimal Bet - minimalna oferta;
A/W = Auto Win - natychmiastowa wygrana. Item zostaje sprzedany pierwszej osobie która zdecyduje się zapłacić podaną kwotę (zwykle w Blesach);
C/O = Current Offer - obecna oferta;
P/C = Price Check - prośba o sprawdzenie / podanie wartości wystawionego itemu;
IGN = In Game Nick - Nick głównej postaci gracza pod którą można go zastać w grze;
BUMP/UP = Bing Up My Post - Pusty topik z tym słowem mający na celu "wyciagnięcie" naszego posta na samą górę. Zwykle używany w podsekcji forum służącej do handlu;

Pytanie 47: Ludzie ciągle mówią mi NO KS co to znaczy ?
Odpowiedź: KS = Kill Steal - Zabijanie i kradzież to znaczy że atakujesz moby które kto inny wcześniej obrał za cel i może to być uznane za otwarty atak na osobę.

Pytanie 48: Gracze pytają mnie czy już zrobiłem Quest 1 lub Quest 2. Co to jest Quest 1, 2 i jak je rozpocząć i zakończyć ?
Odpowiedź: O questach było już wspomniane przy ewolucji postaci. Zasadniczo w grze dostępne są dwa główne questy które można wykonać by rozwinąć swoją postać. Questy są opcjonalne i nie trzeba ich wykonywać jeśli nie mamy na nie ochoty.

Quest 1 - Zadanie 1:

Podstawowe postacie DK, DW, Fairy Elf muszą mieć przynajmniej 150 lvl aby rozpocząć quest.
Musisz porozmawiać z Priestess Sevina żeby aktywować zadanie. Priestess Sevina znajduje się w Devias.

Zadanie składa się z dwóch części i obydwie muszą zostać wykonane żeby awansować.

Pierwsza część zadania wymaga zapłacenia 1 miliona zen i odnalezienia Scroll of Emperor. Scroll of Emperor może wypaść z potwora w Lost Tower i wyższych mapach. Po znalezieniu Scroll of Emperor, gracz musi go zwrócić do Priestess Sevina i przyjąć drugą część zadania. W nagrodę za odnalezienie Scroll of Emperor, Priestess Sevina da Ci 10 punktów.

Druga część zadania wymaga zapłacenia 2 milionów zen i przyjęcia następnego zadania: Odnalezienia następujących przedmiotów dla poszczególnych klas postaci: (Broken Sword - Dark Knight, Soul of Wizard - Dark Wizard, Tear of Elf - Fairy Elf). Przedmioty potrzebne do wykonania tego zadania mogą wypaść z potworów w Lost Tower 7. Po zwróceniu przedmiotu do Priestess Sevina zadanie zostanie wykonane. Priestess Sevina za zwrócenie przedmiotu da Ci 10 punktów i podniesie klasę Twojej postaci według schematu:

Dark Knight -> Blade Knight
Dark Wizard -> Soul Master
Fairy Elf -> Muse Elf

Quest 2 - Zadanie 2:

Po osiągnięciu 220 poziomu z już wcześniej podniesioną klasą postaci (Wymagane!), Marlon zezwoli na podjęcie następnego zadania "Hero Status".

Marlon daje jedno zadanie dla Soul Master'a i Muse Elfa i dwa zadania dla Blade Knighta.
Pierwsze zadanie wymaga zapłacenia 2 milionów zen i odnalezienia Ring Of Glory. Ring Of Glory można odnaleźć na terenie Tarkan'u. Po odnalezieniu Ring Of Glory musisz go zwrócić do Marlona żeby ukończyć zadanie. W nagrodę otrzymamy dodatkowy punkt na poziom (zamiast 5 podstawowych będziesz otrzymywał od tej pory 6 punktów). Jeżeli zadanie wykonasz na poziomie 250 otrzymasz 30 dodatkowych punktów.

Dla Blade Knighta, Marlon oferuje dodatkowe zadanie w celu nauki zdolności COMBO. Poprosi Cię o odnalezienie Dark Stone'a. Przyjęcie zadania wymaga zapłacenia 3 milionów zen. Dark Stone może zostać znaleziony na terenie Tarkan'u, wypada z potworów. Po zwróceniu Dark Ston'a do Marlona w nagrodę otrzymamy COMBO skill.

Pytanie 49: Jakie są rodzaje exc opcji i co oznaczają ?
Odpowiedź: W broniach, setach, itemach można spotkać następujące "dopalacze”:

Incrase zen X% - Zwiększa o X% ilość dropowanych zenów.
Incrase HP X% - Zwiększa HP o X%.
Incrase Mana X% - Zwiększa Mane o X%.
Life/8 - Przywraca 1/8 HP po zabiciu moba.
Mana/8 - Przywraca 1/8 Many po zabiciu moba.
Damage Decres X% - Zmniejsza obrażenia o X%.
Incrase Dmg X% - Zwiększa dmg o X%.
Additional Dmg +lvl/20 - Dodaje 1 punkt dmg na każde 20 lvli do minimalnych i maksymalnych obrażeń.
Excelent Dmg rate 10% - 10% szansy na 120% atak maksymalnych obrażeń.
Reflect Dmg x% - Odbicice X% obrażeń.
Increase Attacking (wizard) speed +7 - zwiększa szybkość o 7.
Incrasse Dmg success rate X% - zwiększa uniki o X%.
Defense Success Rate +X% - zwiększa szanse na def.

Pytanie 50: Mam problem - utknąłem w Choince w Devias i nie mogę nigdzie się ruszyć, co robić ?
Odpowiedź: To chwilowy problem, łatwy do rozwiązania. Możesz:

1. Warpować się jeśli masz powyżej 50 lvl.
2. Napisać ticketa do K2.
3. Poprosić kogoś żeby podrzucił Ci zwój Town Portal Scroll i użyć go.
4. Poprosić jakiegoś DL-a aby wzioł Cię do party i zrobił Summona w dowolne miejsce.

Arek
2011-04-19 15:42:43

Chciałem sie dowiedziec czemu dostaje bardzo czesto dc na postaci Dark Lord mam 60 lvl a dc dostaje po chwili od wejscia na postac . Mam tez inne postacie np. Sm 304 lvl i takiego problemu z nim nie mam . Moze mi ktoś pomóc ???

dfdf
2010-11-14 17:07:01

Lycan napisał:

Najważniejsze miejsca i NPC w grze - mapa: LORENCIA

Baz the Vault Keeper : 147 ; 110
Baz the Vault Keeper : 147 ; 144
Wandering Merchant : 184 ; 136
Hanzo the Blacksmith : 118 ; 141
Lumen the Barmaid : 124 ; 133
Potion Girl : 128 ; 85
Pasi the Mage : 119 ; 113
Elf Soldier (Free Buff dla graczy poniżej 180 lvl) : 96 ; 128
Alex : 63 ; 130
Pet Trainer : 123 ; 110
Wandering Merchant : 7 ; 144

Wejście do DEVIAS : 7 ; 40
Wejście do NORII : 215 ; 244
Wejście do DUNGEON : 122 ; 231
Wejście do VALLEY OF LOREN (tylko z serwerów 4 i 5) : 238 ; 13

Najważniejsze miejsca i NPC w grze - mapa: DEVIAS

Lumen the Barmaid : 226 ; 24
Zienna the Weapon Merchant : 186 ; 48
Sebina the Priest : 185 ; 31
Lahap (lichwiarz) : 192 ; 17
Guild Master : 215 ; 44
Szemrany zaułek (przy bałwanku) Nr 1 : 241 ; 16
Szemrany zaułek Nr 2 : 206 ; 8
Messenger of Archangel (świątynia) : 209 ; 29
Messenger of Archangel : 220 ; 9
Wizard : 226 ; 40
Marlon (questy) : 199 ; 47
Thompson Kenel the Weapon Merchant : 9 ; 77
Zamek 1 (wejście) : 46 ; 27
Zamek 2 (wejście) : 225 ; 205
Elf Soldier (Free Buff dla graczy poniżej 180 lvl) : 220 ; 76

Wejście do LORENCJI : 242 ; 36
Wejście do LOST TOWER : 4 ; 247

Najważniejsze miejsca i NPC w grze - mapa: NORIA

Baz the Vault Keeper (skrzynia) : 174 ; 96
Charon : 172 ; 105
Elf Lala : 174 ; 125
Chaos Machine : 180 ; 102
Marlon (questy) : 170 ; 88
Eo the Craftsman (Yoda) : 196 ; 123
Elf Soldier (Free Buff dla graczy poniżej 180 lvl) : 167 ; 117

Wejście do LORENCJI : 152 ; 6
Wejście do ATLANS : 240 ; 240
Wejście do AIDY : 223 ; 27

Najważniejsze miejsca i NPC w grze - mapa: ATLANS

Marlon (questy) : 18 ; 24

Wejście do NORII : 12 ; 11
Wejście do TARKAN : 16 ; 226

Najważniejsze miejsca i NPC w grze - mapa: TARKAN

Wejście do ATLANS : 249 ; 42

Najważniejsze miejsca i NPC w grze - mapa: AIDA

Wejście do NORII : 75 ; 11

suszek51
2010-10-26 22:58:03

Lycan napisał:

Pytanie 51: Nie mogę utworzyć postaci, jak to mogę zrobić poprawnie ?
Odpowiedź: Otóż pierwsza litera nicka postaci musi być Wielka a następne pozostałe znaki muszą być małymi literami lub cyframi. Np: Darkon, Liz4rd, W4rrlOr. Można wykorzystać maksymalnie 10 znaków. Nie wolno stosować znaków specjalnych ani polskich znaków diakrytycznych (haczyków i ogonków).

Pytanie 52: Mam problemy z rejestracją, proszę o pomoc w spolszczeniu, pokazaniu gdzie co i jak.
Odpowiedź: Opiszę tutaj po koleji procedurę rejestracji. Może to trochę pomoże - chodzi o to co, jak i gdzie:

First Name: (wpisujemy imię) 2 characters minimum, (musi składać się z minimum 2 literek).

Last Name: (nazwisko) 2 characters minimum. (J.W.)

Email Address: (chyba wiadomo nasz email adres). There can be only 1 account per email address. (może być tylko jedno konto zarejestrowane na dany email - dotyczy również końcówek z o2/tlen/go2 - na to też może być tylko jedno obojętnie z jaką końcówką)

Nickname: (nasz nick, będą się do nas zwracać po nim - jak klikniemy powinno się otworzyć okienko (pop-up) tam wpisujemy i dajemy ażeby nam sprawdzono czy takie już istnieje "Check" - jeśli jest wszystko OK to dajemy aby jego użyć "Use It") 6-10 characters, include both lowercase letters and numbers only. (Nick musi się składać z od 6 do 10 znaków, można tylko używać małych literek i cyferek - najlepiej żeby nick wyglądał np tak: nick543 [cyfra/cyfry na koń****]).

MU Online ID: (nasz ID, z niego logujemy się do gry i na stronę www); 6-10 characters, include both lowercase letters and numbers only. Cannot be the same as Nickname. (zasada taka sama jak Nickname, okienko, wpisujemy itd - UWAGA !!! Nie może być taki sam jak Nickname).

Password: (hasło którym będziemy się logować)

Confirm Password: (potwierdzamy wpisując jeszcze raz te same hasło).

Vault Password: (to hasełko służy do zamykania skrzynki na hasło 4 cyfrowe, kasacji postaci i czasem wymagane przy zmianie niektórych danych np. hasło do gry). Must be 7 digits, numbers only. (Muszą to być same cyferki i musi ich być 7).

Confirm Password: (potwierdzenie jak w przypadku normalnego hasła).

Gender: (wybór płci) Male (Mężczyzna), Female (Kobieta).

Birthdate: (wybieramy datę urodzenia) (Must be at least 13 years of agę to register) <= żeby się zarejestrować trzeba mieć ukończone 13 lat (tak jest oficjalnie, nieoficjalnie nie będę mówił nic, sami wiecie).

Country: Poland - kraj, to samo się wybiera (przeważnie).

Zip Code: (tu wpisujemy kod pocztowy).

Następnie wybieramy pytania: są 3 i każde musi być inne, ale odpowiedzi mogą być takie same.
Select Question 1-3: (wybieramy z gamy podanych).

Your Answer 1-3: (podajemy odpowiedź).

Subscribe to Mu's Letter (czy chcemy dostawać wiadomości na maiła o nowościach MU) Yes (tak), No (nie).

Na samym koń**** jest obrazek z hasłem i należy je przepisać obok dokładnie takie same - to chrona przed "botam" które są zaprogramowane na wypełnianie (szczerze to się nigdy jeszcze nie spotkałem się za takim czymś) no i wciskamy SUBMIT.

Pytanie 53: Mam konto pocztowe w onet.pl, wp.pl, o2.pl, tlen.pl i maile z K2 nie dochodzą. Co się dzieje ?
Odpowiedź: Proszę zalogować się do swojej skrzynki pocztowej poprzez interfejs www (ze strony www) i sprawdzić podfolder SPAM w poczcie. Tam powinien być list z K2. Następnie należy dodać adresata tego listu czyli postmaster@globalmuonline.com oraz support@globalmuonline.com do zaufanych / dozwolonych nadawców poczty. Dzięki temu maile z K2 już nie będą lądować w spamie, a my nie stracimy już żadnych cennych informacji w przyszłości.

Pytanie 54: Po uruchomieniu lunchera gry pojawia się napis: Cannot connect to FTP. Co to znaczy ?
Odpowiedź: Skrótowo oznacza to że gra nie może się połączyć z serwerem by pobrać niezbędne poprawki do gry. Przyczyn takiego stanu może być kilka. Być może trafiłeś na "serwer maintanience" - przerwę techniczną podczas której serwery gry są wyłączone lub masz coś skopane w ustawieniach Firewalla / Windowsa. W pierwszym przypadku należy odczekać aż zakończy się przerwa techniczna, w drugim pomaga reinstalacja Windowsa (ew. przywrócenie ustawień sieciowych do domyślnych).

Pytanie 55: Jak prawidłowo mam skonfigurować zainstalowanego na domowym PC firewalla aby gra MU Online działała prawidłowo ?
Odpowiedź: Zwykle gdy uruchamiamy nowy program, który korzysta z sieci, firewall poinformuje nas że nowy/nieznany program próbuje uzyskać dostęp do sieci. W takim przypadku jeśli jesteśmy pewni programu, w oknie firewalla wybieramy: TAK lub Zawsze Zezwalaj lub Utwórz nową regułę dla tego programu. Jeśli takie zapytanie nie pojawia się należy ręcznie dopisać/zezwolić trzem aplikacjom (mu.exe, main.exe, gameguard.des) na dostęp w obie strony do/z internetu na portach 44405 oraz 55901 po TCP.

Pytanie 56: Jestem jednym z kilku użytkowników małego LAN-u podpiętego do jednego łącza poprzez ROUTER. Jak skonfigurować połączenie by mieć możliwość grania w MU Online ?
Odpowiedź: Należy poprosić administratora waszej sieci (o ile taki istnieje) bądź osobę u której stoi ruter aby dopisała regułkę w ruterze zezwalającą na transmisję w obie strony po TCP na portach 44405 oraz 55901.

Pytanie 57: Kolory w grze są dziwaczne. Albo odcienie zieleni lub fioletu, a gra chodzi strasznie powoli.
Odpowiedź: Winne są sterowniki od karty graficznej. Należy wgrać (zainstalować) najnowsze sterowniki od posiadanej grafiki. Jeżeli efekt nadal występuje, pomimo wgrania najnowszych dostępnych sterowników, należy wgrać sterowniki od grafiki nieco starsze.... Warto też wgrać najnowszą wersję DirectX 9.0c.

Pytanie 58: Będąc w grze na ekranie pojawia się napis: White Wizard and his Orcs invade us! Co to znaczy ?
Odpowiedź: Jest to zapowiedź jednego z eventów dostępnych tylko na p2p. W losowych miejscach, w trzech miastach: Lorencji, Devias i Norii, pojawia się Biały Czarodziej z obstawą. Zabicie jego obstawy to exp i kasa z każdego zabitego oraz możliwość podniesienia jednego itemu: Ring of Wizard. Jeśli uda nam się dodatkowo ubić White Wizarda to zdropuje on Blessa!

Pytanie 59: Czy wie ktoś gdzie najlepiej lecą kamyki ?
Odpowiedź: Prawdopodobieństwo dropu kamieni jest ustawione przez administratora i nie zmienia się w trakcie gry. Jeśli chcesz mieć duży drop musisz mieć "przemiał moba". Idź na stworki które szybko zabijasz i na których masz jako taki sensowny exp.

Pytanie 60: Będąc w grze na ekranie pojawia się napis: [Mm]Kara has lost! Find her! Co to znaczy ?
Odpowiedź: Jest to zapowiedź jednego z eventów dostępnych tylko na p2p. W losowych miejscach, w obrębie trzech miastach: Lorencji, Devias i Norii, pojawia się [Mm]Kara i chowa się gdzieś w zakamarkach. Zwykle wybiera chłodne zakamarki dwóch zamków w Devias, czasami przysiadzie coś przekąsić przy ognisku w Devias, a czasami schowa się w spróchniałym pniu w Norii. Zwykle też jest widywana jak samotnie płacze w domku za Lorencją. Jeśli uda Ci się ją złapać poprzez rozpoczęcie TRADE na niej, z wdzięczności da Ci 1 Bless 1 Soul.

Lycan
2008-02-21 09:47:45

Pytanie 151: Gdzie mogę kupić te potiony ?
Odpowiedź: Potion of Bless oraz Potion of Soul nie ma w żadnym NPC sklepie, czasami można je kupić na trade serwerach H1/M1 od innych graczy lub wyprodukować samemu. Udajemy się do Norii przed oblicze Chaos Machine i wybieramy Chaos Mix. Aby wyprodukować 5x Potion of Bless musimy włożyć do pralki jednego Bless-a. W przypadku Potion of Soul jest podobnie, z tą różnicą, że wkładamy do pralki jednego Soula. Jak zwykle w przypadku prania, zostaniemy obciążeni kosztami manipulacyjnymi w kwocie: PoB=100k zen, PoS=50k zen.

Pytanie 152:
Gram MG/DL i nie mogę rozpocząć żadnego questu u Saviny i Marlona... dlaczego ?
Odpowiedź: Oba rodzaje wymienionych powyżej postaci posiadają zwiększoną liczbę punktów do rozdania w statystyki i to już od pierwszego poziomu, dlatego nie potrzebują one dodatkowych questów. Brak dwóch głównych questów dla tych klas można traktować również jako próbę zbalansowania tych klas w stosunku do pozostałych klas występujących w grze.

UWAGA: Jedyny quest dostępny dla MG/DL to quest związany z bronią Archanioła i do wykonania podczas BC eventu.

Lycan
2008-02-21 09:44:17

Pytanie 141: Co to jest COMBO, jak go zdobyć i jak używać ?
Odpowiedź: COMBO skill to zdolność jaka weszła wraz z wersją 0.99 gry. Jest to specjalny rodzaj ataku o dużej sile rażenia, wyzwalany poprzez kombinację trzech skili. Dostępny jest on wyłącznie dla graczy grających wojownikiem i wymaga wcześniejszego ukończenia 2 questu by się tej zdolności nauczyć. Innymi słowy nasza postać musi być BK z poziomem 220 lub wyższym by otrzymać od Marlona zlecenie na COMBO quest. Przedmiot po jaki wyśle nas Marlon dropuje z potworów na 72 poziomie i wyższych, czyli od Mutantów w Tarkanie i wyżej.

Aby uruchomić COMBO należy w przeciągu kilku sekund wykonać 3 ataki skilami, jeden po drugim, na określonym mobie. Wymagane jest aby odstępy pomiędzy atakami z poszczególnych skilli nie były dłuższe niż 2 sekundy, inaczej COMBO nie „wyjdzie”.

Skill z Broni [A] + Skill z Orbów [.b] + Skill z Orbów [C]

Gdzie:

Skill z Broni [A] = Skill dostępny w Twojej broni (różne rodzaje broni posiadają różne skille)
Skill z Orbów [B,C] = Skill nauczony/zapamiętany przez postać z wypadających orbów

COMBO zadaje obrażenia wszystkim mobom w zasięgu działania skilla. COMBO zawsze trafia – nigdy nie missuje. Ilość zadawanych obrażeń mobom można wyliczyć na podstawie poniższego wzoru:

Combo Success Damage (D): (STR stats + AGI stats + ENE stats)/2)

Kombinacje skilli do COMBO:

[skill A] Turn around/Lunge/Uppercut/Falling Slash (wybierz jeden z dostępnych)
[skill B] Twisting Slash/Rage of Blow/Death Stab (wybierz jeden z dostępnych)
[skill C] Musi być inny niż ten wybrany jako skill B

OGRANICZENIA - UWAGA:

(1) Skill B gdy wybierzemy Twisting Slash: Skill C może być jedynie Rage of Blow lub Death Stab
(2) Skill B gdy wybierzemy Rage of Blow: Skill C może być jedynie Twisting Slash lub Death Stab
(3) Skill B gdy wybierzemy Death Stab: Skill C może być jedynie Twisting Slash lub Rage of Blow

UWAGA: Krytyczne obrażenia z COMBO wchodzą jedynie gdy wszystkie trzy skille zostaną aktywowane w ściśle określonym czasie. Zdolność COMBO nie zostanie aktywowana (nie uderzymy w moba z COMBO) jeśli będziemy w tej samej chwili korzystać z innych skilli takich jak: Impale, Rade Shoot, Swell Life, Defense Skill.

Pytanie 142: Jak grać w piłkę ?
Odpowiedź: W MU Online możemy pograć relaksacyjnie w piłkę, jest to również doskonały sposób na chwilowe urozmaicenie lub wyładowanie agresji na nie lubianej gildii. Może to również być ciekawy sposób na rozstrzyganie nieporozumień pomiędzy graczami/gildiami.

By rozpocząć rozgrywkę należy z konsoli wpisać polecenie:

/battlesoccer <nazwa przeciwnej gildii>

Po wpisaniu komendy zostaniemy przeniesieni na Arenę, gdzie będziemy mogli dowieźć swojej wyższości nad inną gildią. W grze może wziąć udział od 1-5 członków z każdej gildii, jeśli zależy nam na grze zespołowej to w obrębie naszej gildii osoby chcące zagrać w piłkę muszą być dodatkowo w tym samym party.

Rozgrywka jest punktowana. Za wbicie piłki w bramkę przeciwnika otrzymamy 20 punktów, a za zabicie na boisku przeciwnika otrzymamy 1 punkt. Pierwsza drużyna która osiągnie 100 punktów wygrywa mecz.

Pytanie 143: Jak wyliczyć ilość punktów SD ?
Odpowiedź: Na podstawie poniższego wzoru, gracze mogą wyliczyć ilość punktów w SD - wzór jest prawidłowy dla każdej klasy postaci. Dociekliwi gracze zapewnie zauważyli że największą "wagę" przy wyliczaniu punktów SD ma level postaci.

(((Power+Vitality+Strength+Energy+Command)*1.2)+((clvl*clvl)/30)+ADef).

Pytanie 144: Jak ustawić grę by pracowała w oknie ?
Odpowiedź: W luncherze gry wybieramy rozdzielczość mniejszą niż mamy ustawioną w Windowsie i zaznaczamy check-box o nazwie Window Mode. Dzięki temu po wejściu do gry będziemy mieli grę w okienku.

Jeśli wybierzemy taką samą rozdzielczość w luncherze gry jak i w Windowsie i zaznaczymy opcję Window Mode to skutek tego będzie taki że będziemy mieli grę w okienku na pełnym ekranie....

Pytanie 145: Zgubiłem się, łażę po mapie w kółko i nie mogę znaleźć wyjścia. Pomocy !
Odpowiedź: W lewym dolnym rogu ekranu znajduje się małe okienko z kilkoma cyframi.To nasza aktualna pozycja na mapie. Znając koordynaty wejść/wyjść i innych ważnych miejsc w grze (z pierwszej części FAQ) wystarczy podążać we właściwym kierunku, aż dotrzemy do punktu docelowego.

Pytanie 146: Gdy wchodzę do gry to po kilku minutach dostaję DC. Nie mam żadnego laga tylko tak po prostu wywala mnie z gry. Może ktoś coś poradzić ?
Odpowiedź: Najprawdopodobniej założyłeś ring/pedant/set który dodał Ci staty i do tego założyłeś coś czego nie uniesiesz na bazowych statach, a potem zdjełeś ring/pedant/seta. I teraz pewnie masz coś na sobie co wymaga więcej punktów niż masz rozdysponowane w postać. Zdejmij to i problem z DC powinien ustąpić.

Pytanie 147: Do czego służą Ring of Warrior, które znalazłem w Inventory zaraz po utworzeniu nowej postaci ?
Odpowiedź: Tych dwóch ringów nie da się założyć ani naprawić - są to przedmioty jednorazowe, znikające po użyciu. Jest to pewnego rodzaju bonus dla nowych graczy przygotowany przez twórców gry. Złoty Ring of Warrior można wyrzucić z Inventory na ziemię dopiero po przekroczeniu 40 lvl-a. Zielony Ring of Warrior możemy wyrzucić z Inventory dopiero, gdy osiągniemy 80 lvl postacią. Gdy to zrobimy, z ringów wypadną wartościowe przedmioty, zwykle nie gorsze niż +7, bardzo często z luckiem i opcją.

Pytanie 148:
Jak ustalić adres email na który zarejestrowaliśmy konto MU Online ?
Odpowiedź: Jest to możliwe, jednak z uwagi na możliwość wykorzystania tej procedury przez niepowołane osoby, będzie ona podawana WYŁĄCZNIE na PM zainteresowanym osobom.

Pytanie 149:
Jak napisać ticketa o zwrot postaci, bo usunąłem przez przypadek, nie tą postać co trzeba ?
Odpowiedź: Nawet za czasów Webzenu nie było możliwości przywrócenia do gry skasowanych wcześniej postaci. Na chwilę obecną taka usługa nie jest dostępna i prawdopodobnie nigdy nie będzie... Dlatego warto ZASTANOWIĆ SIĘ DWA RAZY zanim wciśniemy magiczny przycisk Delete i potwierdzimy kasowanie postaci ID kodem.

Pytanie 150: Do czego służą Potion of Bless oraz Potion of Soul ?
Odpowiedź: Te dwa napoje stosuje się do wzmacniania naszych ataków i obrony podczas trwania CS eventu. Po wypiciu Potion of Bless obrażenia zadawane bramom i statułom zostają zwiększone o +20%. Efekt wypicia "soczka" utrzymuje się jedynie 60 sekund. Po wypiciu Potion of Soul otrzymujemy zwiększoną regenerację AG (AG +8), zwiększenie odporności na błyskawice (lighting) oraz lód (ice) +50% oraz przyśpieszenie naszej postaci: +20 speed. Efekt wypicia "soczku" utrzymuje się przez 30 minut.

Zarówno Potion of Bless jak i Potion of Soul mogą być używane tak jak inne "soczki" z klawiszy szybkiego dostępu Q/W/E. Aby przypisać któryś z potionów do skrótu klawiszowego, wystarczy najechać myszą na interesujący nas "soczek" i wcisnąć klawisze CTRL + Q/W/E.

Wypicie potionów jest sygnalizowane przez grę odpowiednimi ikonami w lewym górnym rogu ekranu.

UWAGA: Te dwa rodzaje potów działają tylko podczas trwania CS-a.

Lycan
2008-02-21 09:37:42

Pytanie 131: Jaki lvl, def i atak mają potwory spotykane w grze ?
Odpowiedź: Poniżej masz staty potworów spotykanych na podstawowych mapach w MU.

Lorencia Monsters

Name: Spider
Level(2)
Physical Strength(40)
Minimal Striking Power(6)
Maximum Striking Power(8)
Defensive Power(1)
Defense Success Rate(1)

Name: Budge Dragon
Level(4)
Physical Strength(80)
Minimal Striking Power(12)
Maximum Striking Power(17)
Defensive Power(3)
Defense Success Rate(3)

Name: Bull Fighter
Level(6)
Physical Strength(120)
Minimal Striking Power(19)
Maximum Striking Power(26)
Defensive Power(6)
Defense Success Rate(6)

Name: Hound
Level(9)
Physical Strength(160)
Minimal Striking Power(25)
Maximum Striking Power(35)
Defensive Power(9)
Defense Success Rate(9)

Name: Elite Bull Fighter
Level(12)
Physical Strength(220)
Minimal Striking Power(35)
Maximum Striking Power(44)
Defensive Power(12)
Defense Success Rate(12)

Name: Lich
Level(14)
Physical Strength(260)
Minimal Striking Power(45)
Maximum Striking Power(52)
Defensive Power(14)
Defense Success Rate(14)

Name: Giant
Level (17)
Physical Strength (500)
Minimal Striking Power (60)
Maximum Striking Power(70)
Defensive Power(18)
Defense Success Rate(18)

Noria Monsters

Name: Goblin
Level(3)
Physical Strength(60)
Minimal Striking Power(9)
Maximum Striking Power(11)
Defensive Power(2)
Defense Success Rate(2)

Name: Chain Scorpion
Level(5)
Physical Strength(100)
Minimal Striking Power(14)
Maximum Striking Power(20)
Defensive Power(4)
Defense Success Rate(4)

Name: Elite Goblin
Level(8)
Physical Strength(140)
Minimal Striking Power(22)
Maximum Striking Power(32)
Defensive Power(8)
Defense Success Rate(8)

Name: Beetle Monster
Level(10)
Physical Strength(180)
Minimal Striking Power(30)
Maximum Striking Power(40)
Defensive Power(10)
Defense Success Rate(10)

Name: Hunter
Level(13)
Physical Strength(240)
Minimal Striking Power(40)
Maximum Striking Power(48)
Defensive Power(13)
Defense Success Rate(13)

Name: Forest Monster
Level(15)
Physical Strength(320)
Minimal Striking Power(50)
Maximum Striking Power(58)
Defensive Power(15)
Defense Success Rate(15)

Name: Agon
Level (16)
Physical Strength (400)
Minimal Striking Power (55)
Maximum Striking Power(62)
Defensive Power(16)
Defense Success Rate (16)

Name: Stone Golem
Level(18)
Physical Strength(550)
Minimal Striking Power(65)
Maximum Striking Power(74)
Defensive Power(20)
Defense Success Rate(20)

Dungeon Monsters

Name: Skeleton
Level(19)
Physical Strength(600)
Minimal Striking Power(70)
Maximum Striking Power(78)
Defensive Power(22)
Defense Success Rate(22)

Name: Larva
Level(25)
Physical Strength(750)
Minimal Striking Power(90)
Maximum Striking Power(95)
Defensive Power(31)
Defense Success Rate(31)

Name: Cyclops
Level(28)
Physical Strength(850)
Minimal Striking Power(100)
Maximum Striking Power(105)
Defensive Power(35)
Defense Success Rate(35)

Name: Ghost
Level(32)
Physical Strength(1000)
Minimal Striking Power(110)
Maximum Striking Power(115)
Defensive Power(40)
Defense Success Rate(39)

Name: Skeleton Archer
Level(34)
Physical Strength(1100)
Minimal Striking Power(115)
Maximum Striking Power(120)
Defensive Power(45)
Defense Success Rate(41)

Name: Hell Hound
Level (38)
Physical Strength(1400)
Minimal Striking Power(125)
Maximum Striking Power(130)
Defensive Power(55)
Defense Success Rate(45)

Name: Hell Spider
Level(40)
Physical Strength(1600)
Minimal Striking Power(130)
Maximum Striking Power(135)
Defensive Power(60)
Defense Success Rate(47)

Name: Elite Skeleton
Level(42)
Physical Strength(1800)
Minimal Striking Power(135)
Maximum Striking Power(140)
Defensive Power(65)
Defense Success Rate(49)

Name: Thunder Lich
Level(44)
Physical Strength(2000)
Minimal Striking Power(140)
Maximum Striking Power(145)
Defensive Power(70)
Defense Success Rate(55)

Name: Poison Bull Fighter
Level (46)
Physical Strength (2500)
Minimal Striking Power(145)
Maximum Striking Power(150)
Defensive Power(75)
Defense Success Rate(61)

Name: Dark Knight
Level (48)
Physical Strength(3000)
Minimal Striking Power(150)
Maximum Striking Power(155)
Defensive Power(80)
Defense Success Rate(70)

Name: Gorgon
Level(55)
Physical Strength(6000)
Minimal Striking Power(165)
Maximum Striking Power(175)
Defensive Power(100)
Defense Success Rate(82)

Devias Monsters

Name: Worm
Level(20)
Physical Strength(600)
Minimal Striking Power(75)
Maximum Striking Power(80)
Defensive Power(25)
Defense Success Rate(25)

Name: Ice Monster
Level(22)
Physical Strength(650)
Minimal Striking Power(80)
Maximum Striking Power(85)
Defensive Power(27)
Defense Success Rate(27)

Name : Hommerd
Level (24)
Physical Strength (700)
Minimal Striking Power(85)
Maximum Striking Power(90)
Defensive Power(29)
Defense Success Rate(29)

Name : Assassin
Level(26)
Physical Strength(800)
Minimal Striking Power(95)
Maximum Striking Power(100)
Defensive Power(33)
Defense Success Rate(33)

Name: Yeti
Level (30)
Physical Strength(900)
Minimal Striking Power(105)
Maximum Striking Power(110)
Defensive Power(37)
Defense Success Rate(37)

Name: Elite Yeti
Level(36)
Physical Strength(1200)
Minimal Striking Power(120)
Maximum Striking Power(125)
Defensive Power(50)
Defense Success Rate(43)

Name: Ice Queen
Level(52)
Physical Strength(4000)
Minimal Striking Power(155)
Maximum Striking Power(165)
Defensive Power(90)
Defense Success Rate(76)

Lost Tower Monsters

Name: Shadow
Level(47)
Physical Strength(2800)
Minimal Striking Power(148)
Maximum Striking Power(153)
Defensive Power(78)
Defense Success Rate(67)

Name: Poison Shadow
Level(50)
Physical Strength(3500)
Minimal Striking Power(155)
Maximum Striking Power(160)
Defensive Power(85)
Defense Success Rate(73)

Name: Cursed Wizard
Level(54)
Physical Strength(4000)
Minimal Striking Power(160)
Maximum Striking Power(170)
Defensive Power(95)
Defense Success Rate(79)

Name: Death Cow
Level(57)
Physical Strength(4500)
Minimal Striking Power(170)
Maximum Striking Power(180)
Defensive Power(110)
Defense Success Rate(85)

Name: Devil
Level(60)
Physical Strength(5000)
Minimal Striking Power(180)
Maximum Striking Power(195)
Defensive Power(115)
Defense Success Rate(88)

Name: Death Knight
Level(62)
Physical Strength(5500)
Minimal Striking Power(190)
Maximum Striking Power(200)
Defensive Power(120)
Defense Success Rate(91)

Name: Death Gorgon
Level(64)
Physical Strength(6000)
Minimal Striking Power(200)
Maximum Striking Power(210)
Defensive Power(130)
Defense Success Rate(94)

Name: Balrog
Level(67)
Physical Strength(10000)
Minimal Striking Power(220)
Maximum Striking Power(250)
Defensive Power(160)
Attack Success Rate(105)

Pytanie 132: Jak spakować / rozpakować Blesy / Soule ?
Odpowiedź: Postać która zajmuje się pakowaniem/rozpakowywaniem Blesow/Souli to Lahap - lichwiarz mający swój straganik w Devias niedaleko Seviny. By spakować Blesy idziemy do niego (192;17) i wybieramy opcję: Jewel Mix, a następnie wybieramy co pakujemy (Bless/Soul) i w jaką paczkę. By rozpakować kamienie postępujemy podobnie z tym, że musimy pamiętać o wybraniu opcji Dissolve Jewels. Przy rozpakowywaniu należy pamiętać by mieć w inventory wystarczająco dużo wolnego miejsca na wypakowane Blesy/Soule. Lahap za swoje usługi pobiera opłatę zarówno przy pakowaniu jak i przy wypakowywaniu więc należy mieć przy sobie także trochę gotówki by operacja przebiegła pomyślnie.

Pytanie 133: Co mam zrobić jeśli chciałbym zmienić maila ?
Odpowiedź: Na chwilę obecną NIE MA MOŻLIWOŚCI ZMIANY adresu mailowego przypisanego do konta MU Online, dlatego należy wybierać ostrożnie konta mailowe i być pewnym że serwer/konto nie zniknie po pół roku działalności....

Usługa zmiany adresu mailowego ma być uruchomiona wraz z MU Cash .... a kiedy to będzie nie wiadomo....

Pytanie 134: W jakich godzinach i na jakich serwerach startuje Chaos Castle (CC) event ?
Odpowiedź: Magiczna tabelka powinna rozwiać wszelkie wątpliwości.
http://img160.imageshack.us/img160/1223/ccxk5.th.png

Pytanie 135: Jestem niskolvlowym graczem i wszystko co uda mi się podnieść z zabitych mobów wymieniam na butelki z życiem i maną. W efekcie mam ciągły brak gotówki... Czy jest jakiś sposób na dorobienie się w grze ?
Odpowiedź: Sposobów na dorobienie się w grze jest kilkadziesiąt, jak nie kilkaset. Nie bedziemy tu opisywać sposobów na OKRADANIE graczy bo to jest KARALNE i SCIGANE w grze. Poniżej znajdziesz stosunkowo dobre i sprawdzone metody na stały przypływ gotówki.

UWAGA: Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest ustalenie na jaką mapę możemy wejść nie bojąc się natychmiastowego zgonu od byle moba. Dzięki temu będziemy wiedzieć po jakich mapach/obszarach możemy się poruszać nie będąc narażonym na przypadkowy zgon i stratę cennego exp-a.

MAPY DO KALIMY - pierwsza i chyba najprostrza metoda na "uciułanie" gotówki. Części do pełnowartościowej mapy dropują w sposób losowy z niemal każdego moba w grze. Zbierając mapki do Kalimy możemy liczyć na 200k zen u kowala za każdą sztukę. Części do mapki Kalimy lecą w dużych ilościach więc można stosunkowo szybko nazbierać kilkanaście pełnych wejściówek do Kalimy. Masa graczy tych części nawet nie podnosi więc wystarczy się przejść/przelecieć po LT7, Atlans, Tarkan by nazbierać sporo mapek. Dodatkowo, zarówno części jak i mapki zajmują w inventory czy sklepiku zaledwie jedną kratkę więc takich mapek możemy przyzbierać naprawdę dużo...

SCHEMAT POSTĘPOWANIA: Latamy przez cały dzień po wszystkich dostępnych dla nas lokacjach i zbieramy części/mapki do Kalimy. Wieczorem stawiamy sklep na trade serwerach i przez noc sprzedajemy mapki do Kalimy. Jeśli nic nie uda nam się sprzedać, zanosimy wszystkie mapki do kowala, a on bez zająknięcia wypłaci nam 200k zen za każdą sztukę.

UNRILA and DINO - cóż, na tym może kokosów nie zarobimy, ale zawsze istnieje szansa że prakla wygeneruje nam Dino z opcją i za takiego dinosa już możemy krzyczeć konkretne pieniądze... Sądze że nie ma większego sensu skupowanie unril na targu i pranie, bo to zbyt duże nakłady w stosunku do uzyskanego efektu.

SCHEMAT POSTĘPOWANIA: Jeśli wypadnie nam sporo unril lub w gildii ludzie będą się ich pozbywać po 100-200k zen to możemy próbować prania, w innym przypadku jest to nieopłacalne... Jeśli uda nam się pranie i otrzymamy dino z opcją (+hp lub +mana) to możemy na targu otrzymać za nie dobre pieniądze....

Wejściówka do DEVIL SQUARE (DS Invit) - tutaj już nakłady rosną i dochodzi jeszcze problem prawdopodobieństwa skucesu w praniu, jednak i na Invitach do DS można zarobić. Szczegółowe wymagania co do ilości gotówki i niezbędnych rzeczy zostały podane w odpowiedzi 88.

SCHEMAT POSTĘPOWANIA: Jeśli dużo czasu spędzamy na tym samym spocie to możemy stosunkowo prędko nazbierać potrzebnych kluczy/oczek - jak nam jakiegoś składnika brakuje to możemy się przelecieć po Atlants lub Tarkanie i dozbierać brakujące rzeczy... Z moich obserwacji wynika że najlepiej (czytaj: najszybciej) "schodzą" Invity +3/4 i takimi powinniśmy się zainteresować. Zakup oczka/klucza+4 to wydatek rzędu 1M zen (500k za każdą sztukę), do tego chaos (1,5M zen) i 700k opłaty za pranie.... Pełny Invit+4 bez problemu sprzedamy za 4 M zen....

Wejściówka do BLOOD CASTLE (BC Invit) - sporo graczy na wyższych lvl-ach chodzi regularnie do BC gdyż przez te kilkanaście minut można natłuć tyle exp-a ile normalnie na mapach przez godzinę. Większość graczy zostaje na wąskim moście gdzie pojawia się dużo mobów i jest szybki exp. Gracze którzy chodzą do DS-a, zwykle pojawiają się również w BC.

SCHEMAT POSTĘPOWANIA: Części wymagane do złożenia wejściówki do BC zostały opisane w odpowiedzi 94. Szanse na sukces w praniu są dużo większe i mniejsza jest opłata za pranie. Osobiście nie zajmowałem się produkcją Invitów na cele zarobkowe więc nie znam ich cen na rynku - zawsze wszystkie Invity do BC zużywałem osobiście...

CHAOS CASTLE EVENT (CC Event) - to niestety rozrywka dla starych wyjadaczy. Można dużo zarobić bo CC Event na p2p+ pojawia się cyklicznie co 2 godziny, jednak jest opanowany przez doskonale wyposażonych graczy z dobrze rozdysponowanymi statami w postać, więc większość graczy wchodzących do CC "z doskoku" może mieć spore problemy z przeżyciem w tej lokacji.

SCHEMAT POSTĘPOWANIA: Czy to nam się podoba czy nie, musimy zbudować postać pod konkretny poziom CC. Na każdym z CC górę biorą inne typy/klasy postaci, więc musimy się zdecydować pod które CC budujemy postać. Wymaga to odpowiedniego rozdysponowania punktów w staty i kupienia optymalnych setów i broni. Więcej o budowie postaci (buildów) pod CC można znaleść na forum w dziale buildy. Jak już wspominałem jest to rozrywka dla starych wyjadaczy - bez 300 Bless potrzebnych do zainwestowania w postać nie mamy nawet co marzyć o zarobkowaniu w CC.

Inwazje WHITE WIZARDÓW - stosunkowo łatwy i szybki zarobek w postaci 1 Blessa. Pełne info o WW można znaleść w odpowiedzi 58.

SCHEMAT POSTĘPOWANIA: Gdy usłyszymy charakterystyczny dźwięk inwazji i pojawi się info na ekranie szukamy WW. Nie atakujemy obstawy ale skupiamy się na samym WW. Zabijamy WW i podnosimy z niego Blessa. Jeśli dużo śmieci leży wokół WW i mamy problem z podniesieniem Blessa, posiłkujemy się przyciskiem ALT.

Szybkie eventy typu ZŁAP, ZNAJDŹ, PRZYNIEŚ, POZAMIATAJ - stosunkowo łatwy i szybki zarobek w postaci 1B, 1S, 1C lub kombinacji tych jewelków. Tymi eventami powinni się zainteresować niskopoziomowi gracze. Pełne info o w/w eventach można znaleść w odpowiedziach 60, 61, 64, 115 oraz 130.

Pytanie 136: Jak wyglądają szczegółowe statystyki kruka (Dark Raven) ?
Odpowiedź: Poniżej w tabelce umieściłem staty mojej ptaszyny - na razie pisklaka. Tabelka bedzie aktualizowana. Statystyki kruka wyglądają następująco:

1 lvl, up exp: 9600, dmg (rate): 195-215 (1016), speed: 20, life:255, command: 200
2 lvl, up exp: 35100, dmg (rate): 267-344 (1032), speed: 30, life: 255, command: 215
3 lvl, up exp: 89600, dmg (rate): 282-359 (1048), speed: 31, life: 255, command: 230
4 lvl, up exp: 187500, dmg (rate): 297-374 (1064), speed: 32, life: 255, command: 245
5 lvl, up exp: 345600, dmg (rate): 312-389 (1080), speed: 33, life: 255, command: 260
6 lvl, up exp: 583100, dmg (rate): 328-406 (1096), speed: 33, life: 255, command: 275
7 lvl, up exp: 921600, dmg (rate): 343-422 (1112), speed: 34, life: 255, command: 290
8 lvl, up exp: 1385100, dmg (rate): 359-439 (1128), speed: 35, life: 255, command: 305
9 lvl, up exp: 2000000, dmg (rate): 375-456 (1144), speed: 36, life: 255, command: 320
10 lvl, up exp: 2795100, dmg (rate): 392-474 (1160), speed: 37, life: 255, command: 335
11 lvl, up exp: 3801600, dmg (rate): 409-493 (1176), speed: 38, life: 255, command: 350
12 lvl, up exp: 5053100, dmg (rate): 425-511 (1192), speed: 39, life: 255, command: 365
13 lvl, up exp: 6585600, dmg (rate): 442-529 (1208), speed: 40, life: 255, command: 380
14 lvl, up exp: 8437500, dmg (rate): 462-555 (1224), speed: 42, life: 255, command: 395
15 lvl, up exp: 10649600, dmg (rate): 482-579 (1240), speed: 44, life: 255, command: 410
16 lvl, up exp: 13265100, dmg (rate): 500-601 (1256), speed: 44, life: 255, command: 425
17 lvl, up exp: 16329600, dmg (rate): 523-631 (1272), speed: 47, life: 255, command: 440
18 lvl, up exp: 19891100, dmg (rate): 546-662 (1288), speed: 49, life: 255, command: 455
19 lvl, up exp: 24000000, dmg (rate): 569-693 (1304), speed: 51, life: 255, command: 470

INFO: Wygląd Kruka nieznacznie zmienia się w miarę wzrostu jego doświadczenia. Początkowo jest on czarny, posiada błękitny krawat na grzbiecie oraz błękitne końcówki skrzydeł. Po osiągnięciu 20 lvl Raven zmienia upierzenie. Jego grzbiet, końcówki skrzydeł oraz piórka w ogonie zmieniają kolor na złoty.

20 lvl, up exp: 28709100, dmg (rate): 590-720 (1320), speed: 53, life: 255, command: 485
21 lvl, up exp: 34073600, dmg (rate): 613-752 (1336), speed: 55, life: 255, command: 500
22 lvl, up exp: 40151100, dmg (rate): 628-767 (1352), speed: 56, life: 255, command: 515
23 lvl, up exp: 47001600, dmg (rate): 646-788 (1368), speed: 57, life: 255, command: 530
24 lvl, up exp: 54687500, dmg (rate): 665-810 (1384), speed: 59, life: 255, command: 545
25 lvl, up exp: 63273600, dmg (rate): 680-825 (1400), speed: 60, life: 255, command: 560
26 lvl, up exp: 72827100, dmg (rate): 696-842 (1416), speed: 60, life: 255, command: 575
27 lvl, up exp: 83417600, dmg (rate): 713-861 (1432), speed: 61, life: 255, command: 590
28 lvl, up exp: 95117100, dmg (rate): 731-883 (1448), speed: 63, life: 255, command: 605
29 lvl, up exp: 108000000, dmg (rate): 749-904 (1464), speed: 64, life: 255, command: 620
30 lvl, up exp: 122143100, dmg (rate): 767-925 (1480), speed: 66, life: 255, command: 635
31 lvl, up exp: 137625600, dmg (rate): 783-942 (1496), speed: 66, life: 255, command: 650
32 lvl, up exp: 154529100, dmg (rate): 800-960 (1512), speed: 67, life: 255, command: 665
33 lvl, up exp: 172937600, dmg (rate): 819-984 (1528), speed: 69, life: 255, command: 680
34 lvl, up exp: 192937500, dmg (rate): 838-1006 (1544), speed: 70, life: 255, command: 695
35 lvl, up exp: 214617600, dmg (rate): 856-1028 (1560), speed: 72, life: 255, command: 710
36 lvl, up exp: 238069100, dmg (rate): 875-1051 (1576), speed: 72, life: 255, command: 725
37 lvl, up exp: 263385600, dmg (rate): 893-1072 (1592), speed: 74, life: 255, command: 740
38 lvl, up exp: 290663100, dmg (rate): 912-1094 (1608), speed: 75, life: 255, command: 755

UWAGA: Damage Kruka (Dark Raven) silnie zależy od ilości punktów w Command oraz od trzymanego w ręku berła (Scepter). Dlatego też proszę się nie dziwić że wasz Kruk o takim samym poziomie ma mniejszy/większy dmg niż ten opisany powyżej. Powyższą tabelkę ze statami mojej ptaszyny należy traktować orientacyjnie...

Pytanie 137: Czy ktoś mógłby mi opisać kody błędów zgłaszane przez GG (GameGuard Error Codes) i jak sobie z nimi radzić ?
Odpowiedź: Oto najczęściej pojawiające się kody błędów:

Error (100): Twój komputer jest zainfekowany przez wirusa. Zaktualizuj swojego antywirusa do najnowszej wersji. Jeśli błąd się powtórzy, spróbuj użyć innego programu antywirusowego.

Error (110): "GameMon" jest już uruchomiony. Wyłącz jeden z procesów lub zrestartuj i wykonaj ponownie.

Error (112): Nieudana próba załadowania modułu sprawdzania wirusów i hacków. Przyczyną może być brak pamięci lub infekcja wirusem.

Error (114): Nieudane włączenie "GameMon". Spróbuj zrestartować lub wyłączyć programy mogące kolidować z procesem. Jeden z programów może zużywać za dużo RAM'u lub Twoje sterowniki karty graficznej bądź dźwiękowej mogą być przestarzałe. Przeszukaj dyski i usuń ewentualne wirusy oraz zaktualizuj sterowniki. Możesz posiadać antywirusa działającego zbyt intensywnie (Norton 200X, McAfee, VirusBuster, itp.). Wejdź w opcje odpowiedniego programu i wyłącz zbędne procesy (internet monitoring, outlook monitoring, script monitoring). Błąd może występować również jeśli serwer jest niedostępny i nie można zaktualizować GameGuard'a.

Error (115): Gra została uruchomiona kilkakrotnie lub GameGuard jest już włączony. Zamknij i uruchom ponownie grę.

Error (124): Plik "GameGuard.des" nie istnieje lub został zmodyfikowany. Przeinstaluj GameGuard'a, to powinno rozwiązać problem.

Error (150): Plik instalacyjny GameGuard'a nie istnieje lub jest zepsuty. Przeinstaluj GameGuard'a, to powinno rozwiązać problem.

Error (153): Plik "GameGuard.des" nie istnieje lub jest zepsuty. Przeinstaluj GameGuard'a, to powinno rozwiązać problem.

Error (155): Plik systemowy jest uszkodzony. Polecane jest sprawdzenie wirusów oraz przeinstalowanie przeglądarki.

Error (170): Nieudane uruchomienie procesu GameGuard'a. Przeinstaluj GameGuard'a, to powinno rozwiązać problem.

Error (200): Został wykryty niedozwolony program. Wyłącz wszystkie zbędne programy.

Error (340): Nieudana próba ściągania. Twoje połączenie internetowe wydaje się niestabilne. Internet lub Firewall może być źle skonfigurowany.

Error (350): Przycisk "Cancel" został wciśnięty podczas aktualizacji. Ewentualnie błąd może być spowodowany wolnym ściąganiem aktualizacji lub Twoje połączenie zostało zablokowane. Spróbuj połączyć się ponownie.

Error (360): Aktualizacja zakończyła się niepowodzeniem lub pliki GameGuard'a są uszkodzone. Spróbuj ponownie za chwilę lub sprawdź konfigurację firewall'a. Możesz potrzebować przeinstalowania GameGuard'a.

Error (361): Nieudania aktualizacja GameGuard'a. Sprawdź ustawienia połączenia internetowego oraz zobacz czy programy zabezpieczające są włączone.

Error (380): Nieudane połączenie z serwerem GameGuard'a. Spróbuj połączyć się za chwile oraz sprawdź połączenie internetowe. Jeśli używasz Windows'a XP z Service Pack'iem 2, sprawdź ustawienia firewalla systemowego i odblokuj GameGuard'a. Czasem błąd może zniknąć po restarcie systemu. Twój firewall (np: Kerio, Sygate, Panda) może blokować dostęp do serwera dla GameGuard'a. Sprawdź w opcjach czy "GameGuard.des" nie jest zablokowany przez program. Możliwe iż musisz przeinstalować GameGuard'a.

Error (1013): Hack został wykryty. Błąd pojawia się zazwyczaj przy próbie uruchomienia Mu wraz z hack'iem, może być jednak spowodowany także wirusem. Możliwe jest także, iż Twój antywirus koliduje z GameGuard'em. Nie możesz używać proxy podczas gry w Mu. Powodem może być piracka, niezaktualizowana wersja antywirusa ze starymi definicjami wirusów. GameGuard wykrywa więcej niż tylko hacki. Przeskanuj swoje dyski zaktualizowanym antywirusem. Możliwe, iż przeinstalowanie GameGuard'a rozwiąże problem. Jeśli i to nie pomoże, spróbuj przeinstalować Mu.

Pytanie 138: O której godzinie i w których miejscach występują inwazje Golden Mobów na p2p+.
Odpowiedź: Za każdym razem złote moby pojawiają się w losowo w innym miejscu - zarówno losowa jest mapa respawnu smoków (Noria, Lorencia, Devias), jak i miejsce pojawienia się mobów na każdej mapie.

Na Helheim inwazje są co 4 godziny: 1, 5, 9, 13, 17, 21.
Na Midgard inwazje są co 4 godziny: 1:03, 4:03, 9:03, 13:03, 17:03, 21:03.

Podczas inwazji możemy trafić na:

Lorencja: Golden Budgge Dragon, Golden Goblin
Norria: Golden Budgge Dragon, Golden Dragon, Golden Goblin
Devias: Golden Budgge Dragon, Golden Dragon
Atlans: Golden Lizzard King
Tarkan: Golden Tantalos

Pytanie 139: Czy ktoś może mi wyjaśnić zasadę działania ringów i pedantów ?
Odpowiedź: Oczywiście. Dowolny ring lub pedant +0 daje odporność równą 1, +1 da nam odporność 2 i tak dalej… Ring of Ice +4 da nam odporność równą 5, co należy rozumieć przez 5/10 szansę na „miss”, jeśli zostaniemy zaatakowani. Przykładowo, jeśli mamy na sobie Ring of Ice +4 +3% HP Rec., to jeśli zostaniemy zaatakowani przez Elfa z Ice Arrow spell to z 10 strzałów w naszą stronę, 5 powinno nas ominąć/spudłować. Dodatkowa opcja w postaci +3% HP Rec., umożliwi nam szybszą automatyczną regenerację utraconego życia podczas walki. Pozostałe opcje jakie mogą się trafić w ringach i pedantach opisano w odpowiedzi 49 w pierwszej części FAQ.

Pytanie 140: Czy da się podnieść poziom moich ringów i pedantów ?
Odpowiedź: Zarówno ringi jak i pedanty są ODPORNE na próbę soulowania czy blesowania. Nie da się na nie upuścić żadnych kamieni (JoL/JoC/JoG) ani wyprać w pralce goblinów w Norii. Na chwilę obecną nie da się samodzielnie podnieść poziomów żadnych ringów ani pedantów.

Lycan
2008-02-21 09:31:05

Pytanie 121: Takie samodzielne zwiększanie poziomu i opcji przedmiotu wydaje się być kosztowne… nie ma jakiejś tańszej metody ?
Odpowiedź: Owszem jest i to nawet kilka. Jedną z pierwszych i chyba najważniejszą jest dobra znajomość cen panujących na rynku, cen przedmiotów, ich dostępności i kosztu w stosunku do uzyskanego efektu z podbijania. Posłużę się tutaj przykładem. Jeśli mamy przedmiot np. Dragon Pants+luck+12 czyli popularne „zerówki” (równoważne oznaczenie Dragon Pants+0+luck+12) i chcemy je zupgrejdować do +3+luck+12, to normalnie powinniśmy upuścić na ten przedmiot 3xBless. Jednak takie portki +3+12 czy +3+luck+12 to dość pospolity przedmiot i łatwy do nabycia na H1/M1 (Trade Serwery) za niecałe 3-5 M zen. W efekcie straciliśmy 3xBless, czyli około 3x 37-40 M zen na ogólnie dostępny przedmiot i warty max. 5 M zen. Znając jego cenę i dostępność mogliśmy go od razu kupić w wersji +3+luck+12 i zaoszczędzić 3 Bless.

Metoda 2: Ścisła współpraca pomiędzy członkami gildii. Jeżeli jesteśmy w dużej gildii, w której jest duża rozbieżność w levelach graczy, warto poprosić pozostałych członków o zwrócenie uwagi na przedmiot przez nas poszukiwany. Gracze nieustannie expią na różnych mapach, gdzie jest różny drop itemów. Dla gracza na 200-250 lvl i expiącego w LT7 czy Tarkan takie portki +3+luck+12 to śmieć niewarty podnoszenia. Dla gracza na 100 lvl-u taki przedmiot to szczyt możliwości. Jeśli nawet zostanie on podniesiony to najprawdopodobniej trafi na sell do kowala przy pierwszym repocie. Dlatego warto zapytać w gildii o poszukiwany przedmiot i ewentualnie wstrzymać się z tydzień z zakupem tego przedmiotu na trade serwerach – a nuż komuś z gildii akurat dropnie. Wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że dostaniemy poszukiwany przedmiot nawet gratis. Jeśli gildia jest duża i dużo graczy gra non-stop, to może się nawet okazać, że uda nam się skompletować cały set po minimalnych kosztach.

Metoda 3: Eventy i przedmioty eventowe. Na serwerach p2p i p2p+ uruchomionych jest dużo cyklicznych eventów (CC, DS, BC) podczas których dropuje dużo przedmiotów z zabitych mobów. Może się okazać, że uda nam się podnieść jeden z poszukiwanych przedmiotów podczas trwania eventu. Zwykle na Nowy Rok lub Walentynki uruchamiane są dodatkowe eventy, podczas których dropują przedmioty takie jak: Star of Sacred Birth czy Heart of Love – jeśli wyrzucimy taki przedmiot na ziemię wypadnie z niego item ustawiony przez administratorów gry – zwykle przedmioty nie gorsze niż +6, bardzo często z lukiem i opcjami.

Jeśli wyczerpaliśmy już wszystkie alternatywne możliwości pozostaje nam zakup poszukiwanego przedmiotu od graczy lub samodzielna jego produkcja.

Pytanie 122: Zdecydowałem się jednak podbić level przedmiotów samodzielnie do maksimum jakie można osiągnąć. Jak otrzymać itemy z poziomem wyższym niż +9, np. +11 lub +13 ?
Odpowiedź: Zdecydowanie najtańszym sposobem będzie kupienie już gotowego przedmiotu +9+luck+12 czy +9+luck+16. Będzie to podstawa od jakiej będziemy upgrejdować item. Jeżeli zależy nam na wyższych lvl-ach itemów to już musimy skorzystać z Chaos Machine w Norii.

Ponoszenie itemów do +10.

Do pralki wkładamy:

Item +9 (najlepiej z luck i opcja)
+1 Chaos
+1 Soul
+1 Bless

W przypadku niepowodzenia item znika!
Szansa powodzenia: 75%

Ponoszenie itemów do +11.

Do pralki wkładamy:

Item +10 (najlepiej z luck i opcja, przy czym opcja jest wymagana)
+1 Chaos
+2 Soul
+2 Bless

W przypadku niepowodzenia item znika!
Szansa powodzenia: 70%

Ponoszenie itemów do +12.

Do pralki wkładamy:

Item +11 (najlepiej z luck i opcja, przy czym opcja jest wymagana)
+1 Chaos
+3 Soul
+3 Bless

W przypadku niepowodzenia item znika!
Szansa powodzenia: 70%

Ponoszenie itemów do +13.

Do pralki wkładamy:

Item +12 (najlepiej z luck i opcja, przy czym opcja jest wymagana)
+1 Chaos
+4 Soul
+4 Bless

W przypadku niepowodzenia item znika!
Szansa powodzenia: 70%

Za każdym razem gdy pranie się uda, określona ilość gotówki zostanie odjęta z naszego inventory. Należy dopilnować by mieć wystarczającą ilość gotówki (coś około 6 M zen) na każdy proces prania w CM.

Pytanie 123: Co to jest Heart of Dark Lord i do czego służy ?
Odpowiedź: Heart of Dark Lord to jeden z przedmiotów dropujący głównie w Devias z zabitych Yeti. To takie błękitne serduszko, które po upuszczeniu z Inventory zdropuje jeden przedmiot - dotyczy to jedynie graczy którzy nie przekroczyli 100 lvl. W zależności jak są ustawione dropy przez administratorów gry, lecą różne przydatne przedmioty. Zwykle nie gorsze niż +6, bardzo często z luckiem i opcją. Gracz z wyższym poziomem postaci, gdy wyrzuci na ziemię Heart of Dark Lord zawsze otrzyma 10000 zen.

Na czas większych i ogólnoświatowych świąt uruchamiane są eventy na których dropują przedmioty o podobnych właściwościach jak opisana powyżej. Podczas ostatnich walentynek z zabitych mobów leciały Heart of Love (czerwone serduszka), a przed nowym rokiem wypadały Star of Sacred Birth (złote gwiazdki) i Firecrakers (pudełko fajerwerków). Zasada użycia i efekty podobne jak opisane powyżej.

Pytanie 124: Jak usunąć / skasować zbędną postać z konta ?
Odpowiedź: Samodzielnie i bez niczyjej pomocy możemy usunąć ze swojego konta dowolną postać, która nie ma większego poziomu niż 79 lvl. Jeżeli postać do usunięcia ma większy poziom (np. 80 lvl lub większy) to już musimy skorzystać z pomocy K2 Customer Support.

UPDATE 1: System ticketowy K2 uległ metamorfozie i jest obsługiwany przez nowoczesną aplikację, która znacznie ułatwia graczom zgłaszanie problemów i automatyzuje cały proces. Poniżej zostało opisane jak należy postępować w przypadku zamiaru usunięcia zbędnej postaci (charu) z konta.

Wchodzimy na stronę www.globalmuonline.com i klikamy na Submit Ticket. Uwierzytelniamy się podając Username i Pass, czytamy ostrzeżenie i ponownie wybieramy Submit Ticket. Na wyskakującym dodatkowym okienku systemu ticketowego wybieramy:

Ticket Type: Account Issues.
Account Issues Type: Character Deletion
Payment Verification: 9 Digit Click&Buy ID lub ESN/PPC Confirmation lub Last 4 Digits of Credit Card

UWAGA: Jeśli płaciliśmy przez Click&Buy to wybieramy pierwszą opcję. Jeśli przez kartę-zdrapkę to wybieramy ESN/PPC Confirmation, jeśli opłaty dokonaliśmy poprez kartę kredytową to wybieramy ostatnią możliwość czyli Last 4 Digits of Credit Card.

W zależności od tego co wybraliśmy powyżej pojawi się okienko do wpisania tego kodu/ID:

Last 4 Digits of Credit Card: 1234
Character: <nazwa postaci do skasowania>
Serwer Name: Midgard / Hellheim (podajemy na którym serwerze jest postać do skasowania)
Descrption: Okienko opcjonalne do którego możemy np. wpisać aktualny lvl postaci którą chcemy skasować lub inne pomocnicze informacje.

Sprawdzamy TRZY razy czy wszystko jest poprawnie wypełnione i czy nie pomyliliśmy literek / cyferek w serialach i z duszą na ramieniu wciskamy Finish na samym dole formulaża.

UPDATE 2: Wygląda na to, że po wprowadzeniu patcha S2 zwiększył się limit na kasowanie postaci. By skasować dowolną postać o poziomie mniejszym niż 220 lvl, wystarczy wpisać swój ID na potwierdzenie zamiaru usunięcia chara z konta.

Pytanie 125: Co to za nowe oznaczenia: Increase: 100% / Decrease: 100% / Create: 0/36 / Decrease: 0/-36 w statystykach mojej postaci ?
Odpowiedź: Po wejściu nowego patcha soczki (Fruits) mają dodatkową opcję. Mianowicie mogą odejmować punkty ze statystyk (tyle ile mamy Decrease points np.: mamy 0/74, to możemy odjąć 74 punkty). Strengh Fruit odejmuje punkty z siły, Agility Fruit odejmuje punkty ze zręczności, Stamina Fruit odejmuje punkty z vitality, a Energy Fruit z energii. Command Fruity odejmują punkty z Command. Fruity mogą odjać od 1-5 pkt. z danej statystyki, ale zdarzają się niepowodzenia i czasami soczek nie odejmuje nic. Increase / Decrease oznacza procentowo ile punktów już zużyliśmy / rozdzieliliśmy w postać, czyli w Twoim przypadku 0/36 (nie zużyłeś jeszcze żadnego) i dlatego masz 100% na 100%.

Pytanie 126:
Zauważyłem na targu dziwny przedmiot - Jewel of Guardian - do czego on służy ?
Odpowiedź: Kamień ten dropuje w Kalima 6/7 i Land of Trials. Stosuje się go do ulepszania i naprawiania zamku, który znajduje się w Valley of Loren. Zamek może naprawiać tylko Lord of Castle, czyli pan całego zamku. Jewel of Guardian służy również do tworzenia Lord Mix itemu (30 Jogów, 30 Blessów, 30 souli, 1KKK zen).

Pytanie 127: Zapomniałem ID do usuwania postaci i wychodzenia z gildii. Da się to jakoś odzyskać ?
Odpowiedź: Tak. Webzen / K2 miało problemy i chyba ma nadal z ID, dlatego wprowadziło pewne uproszczenie. By skasować postać z własnego konta lub wyjść z gildii, wystarczy wpisać OSTATNIĄ cyfrę z tego numeru. Jeżeli nie pamiętamy tego numeru, to wystarczy wypróbować wszystkie możliwe wystąpienia cyfr od 0 do 9, aż trafimy na tą właściwą.

Pytanie 128: Co to jest Fenrir, jakie wymagania trzeba spełnić by go używać, gdzie go kupić lub jak zrobić go samodzielnie ?
Odpowiedź: Fenrir to zwierzak, który doszedł do gry po ostatnim dużym patchu. Zasada użycia jest podobna jak w większości zwierzaków dostępnych w grze. Niestety by go używać trzeba spełnić dość duże wymagania, więc jest to nowa zabawka dla wysokolevelowych graczy. Używać go mogą wszystkie postacie, które przekroczyły 300 lvl i pomyślnie ukończyły drugi quest, czyli: Blade Knight, Soul Master, Muse Elf, Magic Gladiator oraz Dark Lord.

W przeciwieństwie do Unrili czy Dino, Horn of Fenrir można naprawiać. Pełny i zdrowy Fenrir posiada określone Durability, które spada w miarę otrzymywanych obrażeń. Do naprawiania/uzdrowiania zwierzaka wykorzystuje się Jewel of Bless. Postać z założonym Horn of Fenrir ma do dyspozycji dodatkowy skill - Plasma Storm (Mana 50, AG 20). Skill ten zadaje obrażenia tylko mobom w które zostanie wycelowany, bądź graczom w duelach – gracze będący w party z osobą używającą Plasma Storm nie będą narażeni na obrażenia z tego skilla. Skilla można używać podczas Castle Siege, ale wtedy i nasz team będzie obrywał damage ze skilla…

Samodzielna produkcja Fenrir-a to prawdziwe wyzwanie, ścieżka zdrowia i test na wytrwałość i samozaparcie. Należy przejść przez kilka etapów tworzenia zwierzaka zanim otrzymamy finalny produkt. Dodatkowo, części niezbędne przy produkcji dropują na wysokich mapach z najpotężniejszych mobów, więc samodzielne wykonanie Fenrira to zadanie dla dobrze wyposażonych i wysokolevelowych graczy.

Etap 1 produkcji Fenrir-a.

Idziemy do Norii do goblina przed CM (180, 100) i rozpoczynamy gadkę. Wybieramy Regular Combination. Do pojawiającego się okienka wkładamy:

20 x Splinter of Armor
20 x Bless of Guardian
1 x Jewel of Chaos

Ten etap prania jest najprostszy, bo mamy 100% success rate. W wyniku działania CM otrzymujemy Piece of Horn.

Etap 2 produkcji Fenrir-a.

Idziemy do Norii do goblina przed CM (180, 100) i rozpoczynamy gadkę. Wybieramy Regular Combination. Do pojawiającego się okienka wkładamy:

5 x Piece of Horn
10 x Claw of Beast
1 x Jewel of Chaos

W tym przypadku mamy już jedynie 70% success rate i jeśli pranie się powiedzie to mamy kolejny przedmiot: Broken Horn.

Etap 3 produkcji Fenrir-a.

Idziemy do Norii do goblina przed CM (180, 100) i rozpoczynamy gadkę. Wybieramy Regular Combination. Do pojawiającego się okienka wkładamy:

1 x Broken Horn
3 x Jewel of Life
1 x Jewel of Chaos
10M Zen

Tutaj już mamy zaledwie 30% szans na sukces w praniu. Jeśli się nam powiedzie to mamy upragnionego Fenrir-a czyli Horn of Fenrir.

UPGRADE Fenrir-a.

Fenrir to jak na razie jeden ze zwierzaków (no może jeszcze Kruk który może levelować), którego można zupgrejdować do potężniejszej formy. Idziemy do Norii do goblina przed CM (180, 100) i rozpoczynamy gadkę. Wybieramy Regular Combination. Do pojawiającego się okienka wkładamy:

1 x Horn of Fenrir
5 x Jewel of Life
1 x Jewel of Chaos
Jedną lub więcej broni z poziomem +4 (minimum) i opcją +4 (minimum), jeżeli chcemy stworzyć Destruction Fenrir.
Jedną lub więcej zbroję z poziomem +4 (minimum) i opcją +4 (minimum), jeżeli chcemy stworzyć Protection Fenrir.

Szanse sukcesu wynoszą jedynie, a może aż 79%. Jeśli pranie się powiedzie, zostanie wygenerowany losowo kociak. Możliwości są dwie, więc możemy w efekcie otrzymać:

Black Fenrir - Horn of Fenrir + Destruction (increase final damage).
Blue Fenrir - Horn of Fenrir + Protection (absorb final damage).

UWAGA: Jeśli pranie się nie uda, tracimy bezpowrotnie wszystkie rzeczy włożone do pralki !

Pytanie 129: Od dwóch dni próbuje wejść do MU Market / History żeby opłacić p2p i nie mogę tam wejść. Czy ktoś wie co się dzieje ?
Odpowiedź: Najpierw trzeba się zalogować do swojego konta na stronie www globala. Jeśli nadal nie możesz tam wejść to prawdopodobnie masz wyłączone cookiesy i skrypty ActiveX, a one są potrzebne. Sprawdź też czy w swojej przeglądarce internetowej / na firewalu nie blokujesz wyskakujących okienek, bo takie właśnie okienko musi wyskoczyć przy płatnościach za MU....

Pytanie 130: Na ekranie pojawia się napis: Time to play Hide and Seek with an MM. Co to znaczy ?
Odpowiedź: To zapowiedź jednego z cyklicznych eventów uruchomionych na płatnych serwerach. Event ten jest bliźniaczo podobny do tych opisanych w odpowiedzi 60/61 z pierwszej części FAQ - zmieniła się tylko jego zapowiedź - cel i jego zasady pozostają takie same jak omówione wcześniej.

Lycan
2008-02-21 09:26:00

Pytanie 111: Do czego służą błyszczące soczki (Fruits) i jak ich używać ?
Odpowiedź: Wraz z rozwojem naszej postaci, co kilkanaście leveli, otrzymujemy tzw. Spare Points, które możemy zużyć do podpakowania naszej postaci. By wykorzystać te dodatkowe/bonusowe punkty, potrzebujemy określonych przedmiotów, w tym przypadku specjalnych napojów zwanych przez graczy "soczkami" (Fruits). Każdy Fruit może dodać maksymalnie 3 punkty w określoną statystykę gracza, a najmniej 0 czyli nie doda wcale. Występują cztery rodzaje soczków, mianowicie:

Strength, Agility, Stamina, Energy

UPDATE: Po ostatnim patchu w grze pojawił się piąty soczek: Command Fruit. Wykorzystać go może tylko DL i jak sama nazwa wskazuje, umożliwia on podbicie Command w statystykach postaci.

Jeśli mamy np. 0/28 spare points to oznacza ze mamy do wykorzystania 28 punktów i jeszcze wcale żadnego nie zużyliśmy. Wypijając soczek siły, system losuje zdarzenie: czy udało nam się wypić soczek (i teraz mamy szanse na podbicie statów) czy nie. W pierwszym przypadku komputer losuje liczbę z przedziału 0-3 i dodaje w określoną cechę wylosowane punkty, w drugim przypadku mamy zero i nic nie uzyskamy.

WSKAZÓWKA: Postać na 150 lvl-u ma do rozdania w staty postaci 32 spare points.
WSKAZÓWKA: Postać na około 295 lvl-u ma do rozdania w staty postaci około 71 spare points.

Pytanie 112: Gdzie zdobyć te "soczki" (Fruits) ?
Odpowiedź: Soczki, jak większość przedmiotów w grze, można nabyć od innych graczy na targu lub wyprodukować samemu. W pierwszym przypadku szukamy graczy którzy mają ustawione store z napisem SELL >> FRUITS lub przeglądamy każdy możliwy sklepik w mieście w poszukiwaniu potrzebnych mam soczków. W drugim przypadku musimy zebrać określone przedmioty by wyprodukować soczek samodzielnie. Gdy już je mamy wybieramy się do Norii i rozmawiamy z jednym z goblinów Chaos Machine. Gdy już pogadamy z NPC wybieramy opcję Regular Combination i do "pralki" wkładamy:

1x Jewel of Creation
1x Jewel of Chaos

Szanse powodzenia na stworzenie fruita są wysokie, wynoszą 90% (zawsze). Jeśli pranie się uda, określona ilość gotówki zostanie odjęta z naszego inventory, a w miejscu włożonych itemków pojawi się losowo wygenerowany przez CM fruit. W przypadku niepowodzenia wszystkie włożone przedmioty znikają.

Pytanie 113: Od czasu do czasu na ekranie pojawia się napis: A foul army marches through the Valley of Loren. Prepare for battle ! Co to znaczy ?
Odpowiedź: To zapowiedź jednego z nowych eventów uruchomionych na serwerach p2p. W Valley of Loren (wstęp tylko z serwerów 4 i 5), rozbiła sobie obozowisko armia Kunduna. Jeśli jesteśmy wystarczająco dobrze rozwinięci i uzbrojeni, możemy się zmierzyć z zastępami Kunduna. Na całej mapie pojawia się duża ilość wrogów, moby z LT, Atlans, Tarkan, Kalima i Aida, DS, BC i odradzają się w dość dużym tempie, więc jest to dobry sposób na podbicie levela postaci i nabicie dużego exp-a. Zabite moby dropują w dużych ilościach masę sprzętu i kamieni więc można się na tym evencie nieco odkuć...

UWAGA: Postacie poniżej 250 lvl lub 550 def nie mają tam czego szukać, chyba że natychmiastowego zgonu...

Pytanie 114: Do czego służą napoje takie jak: Ale i Remedy of Love ?
Odpowiedź: Ale to mocne gorzkie piwo, dzięki któremu dostajemy "kopa": +20 speed na 90 sekund. Remedy of Love to nowy przedmiot, który wszedł do gry wraz z patchem wersji 1.02d. Item ten po wypiciu dodaje nam +15 damage na 90 sekund. Nie opłaca się tego kupować od graczy, którzy wystawiają go w store, aby zarobić zeny kosztem niedoświadczonych graczy. Oba przedmioty można kupić w barze w Lorencji, po dosłownie minimalnej cenie.

Pytanie 115: Na ekranie pojawia się napis: Prepare for Scavenger Hunt ! Bring [MM]Kara specific items and recieve 1B 1S. Co to znaczy ?
Odpowiedź: To zapowiedź jednego z nowych eventów uruchomionych na płatnych serwerach Global MU Online. W tym przypadku mamy do czynienia z WIELKĄ GONITWĄ. Gracz który pierwszy zbierze i przyniesie [MM]Kara określone w zapowiedzi przedmioty wygra 1 Bless 1 Soul. W pojawiającej się na ekranie informacji jest zawsze podane gdzie znajduje się [MM]Kara i jakie (zwykle trzy) przedmioty trzeba zebrać by wygrać gonitwę. Jeśli uda nam się zebrać lub nawet mamy pod ręką takie przedmioty, to rozpoczynamy Trade z [MM]Kara i w zamian otrzymujemy 1B 1S.

Pytanie 116: Pamiętam czasy gdy Chaos kosztował 700k zen, teraz kosztuje 1.3M zen, a widziałem osoby które sprzedają Chaosy po 2M zen. Skąd taka różnica w cenach ?
Odpowiedź: Ja pamiętam okres gdy jeszcze wszystkie serwery były darmowe, a Chaos kosztował 450k zen i ludzie na potęgę je sprzedawali i nie mogli sprzedać... Były to czasy z ograniczoną liczbą map, a Chaosa używało się niemalże wyłącznie do produkcji skrzydeł, Dino i broni chaotycznych. Gdy pojawiły się serwery płatne, z rozszerzoną liczbą map/lokacji do odwiedzenia, cena Chaosa podskoczyła. Związane jest to z zapotrzebowaniem na różnego rodzaju "wejściówki" - Invity do Blood Castle czy Devil Square - a żeby je wyprodukować potrzebne są właśnie Chaosy. W związku z tym głównymi odbiorcami hurtowymi Chaosów stali się gracze z p2p i p2p+ gdzie owe eventy zostały cyklicznie uruchamiane. Po ostatnim dużym patchu również gracze z f2p otrzymali dostęp do BC i DS i dlatego cena Chaosa ponownie podskoczyła...

Pytanie 117: Do czego służą kamienie takie jak: Chaos, Soul, Bless ?
Odpowiedź: Wymienione kamienie oraz gotówka (zeny) są oficjalną walutą w grze, większość wartościowych przedmiotów kupuje się właśnie za Blesy, jednak nie to jest ich prawdziwym przeznaczeniem. Jewel of Chaos jest podstawowym składnikiem broni chaotycznych i różnego rodzaju "wejściówek" na eventy. Przy jego pomocy tworzy się skrzydła, Dino, soczki i niemalże wszystko co wymaga procesu "prania" w pralce goblinów w Norii.

Dużo wartościowsze kamienie czyli Soul i Bless służą do zwiększania poziomu większości przedmiotów dostępnych w grze. Blesy zwiększają poziom itemów od +0 do +6 z 100% prawdopodobieństwem sukcesu. Czyli mając przedmiot Gorgon Staff i upuszczając na niego Blesa, zawsze zwiększymy jego poziom o jeden w górę, czyli otrzymamy w efekcie Gorgon Staff +1.

Różowy kamień czyli Soul stosuje się do podbijania lvl-u itemów od +7 do +9, z tym że prawdopodobieństwo sukcesu takiej operacji wynosi jedynie 50%. Czyli mając przedmiot +6 i upuszczając na niego Soula, otrzymamy albo item +7 albo +5 jeżeli soulowanie się nie uda. W przypadku niepomyślnego soulowania poziom przedmiotu zawsze maleje, z tym że jeśli próbujemy soulować przedmioty +7 i wyższe to w przypadku porażki, poziom przedmiotu spada do +0 i cała nasza wcześniejsza robota i utopione w przedmiot kamienie idą na marne...

Można oczywiście podnosić poziom przedmiotów z +0 do +9 używając wyłącznie Souli, jednak wtedy mamy jedynie 50% szans na sukces takiej operacji.

Od tych reguł istnieje "wyjątek" o nazwie "Luck", czyli przedmiot z Luckiem. W takim przypadku, jeśli mamy CDA+6+luck i upuszczamy na niego Soula, do bazowej 50% szansy z Soula dodaje się 25% z Luck i w efekcie mamy 75% szans na udane soulowanie. Jeśli ten proces się uda, mamy CDA+7+luck. W przypadku porażki otrzymujemy przedmiot z pomniejszonym o jeden poziomem czyli CDA+5+luck.

Pytanie 118: A jak wygląda sprawa z JoL (Jewel of Life) i JoC (Jewel of Creation) ?
Odpowiedź: Jewel of Creation, czyli popularny JoC, służy do produkcji soczków – Fruits. Zasady jego wykorzystania zostały omówione w jednej z wcześniejszych odpowiedzi, natomiast JoL (Jewel of Life) wykorzystuje się do zwiększania opcji w przedmiotach. Zasada używania Jol-a jest podobna: upuszczamy JoL na item i otrzymujemy lub nie podbicie opcji w przedmiocie. Opcje w przedmiotach wzrastają o +4 (+5 w przypadku tarcz) i mogą osiągnąć maksymalnie +16 dla części setów lub broni (+20 dla tarcz). Szansa na sukces w JoL-owaniu wynosi 50%. Czyli przykładowo, jeśli upuścimy na CDA+6+luck JoL-a i uda nam się, to otrzymamy CDA+6+luck+4. Kolejny sukces to CDA+6+luck+8, jednak jeśli nam się nie powiedzie to opcja w itemie spadnie do zera.

Pytanie 119: Jestem nowym graczem. Które z serwerów są darmowe a które płatne ?
Odpowiedź: W obrębie obu światów Helheim i Midgard, pierwsze trzy subserwery są darmowe, pozostałe subserwery są płatne. Poniższa tabelka powinna rozwiać wszelkie wątpliwości.

Midgard:

Serwer 1 do 3 – serwery darmowe – Free2Play
Serwer 4 do 5 – serwery płatne – Silver Membership
Serwer 6 do 13 – serwery płatne – Gold Membership

UWAGA: Serwery 1, 4, 7, 10 są serwerami Non PvP, czyli jest to azyl dla PK gdzie mogą zbić PK status nie bedąc niepokojeni (zabijani) przez innych graczy.

Helheim:

Serwer 1 do 3 – serwery darmowe – Free2Play
Serwer 4 do 5 – serwery płatne – Silver Membership
Serwer 6 do 15 – serwery płatne – Gold Membership

UWAGA: Serwery 1, 4, 7, 10 są serwerami Non PvP, czyli jest to azyl dla PK gdzie mogą zbić PK status nie bedąc niepokojeni (zabijani) przez innych graczy.

TEST: Specjalny serwer postawiony na potrzeby testów nowych patchy, fix-ów, bugów. Dostępny WYŁĄCZNIE dla pracowników K2 / Webzen i niektórych graczy wybranych do beta testów. Dla pozostałych graczy jest on NIEDOSTĘPNY.

Pytanie 120: Czy można całkowicie zniszczyć skrzydła ? Czy wtedy one znikają, czy może nie da się ich używać ?
Odpowiedź: Jak dotąd nikt nie sprawdzał tej teorii. Nawet najsłabsze skrzydła mają bardzo duże durability (210 Durability) więc ciężko jest je zniszczyć do końca. Zresztą przy cotygodniowych przerwach technicznych serwera może to być wyjątkowo trudne, bo gdy wrócimy po przerwie do gry, to zwykle udajemy się do kowala by sprzedać graty i od razu będziemy widzieli że są jakieś przedmioty do naprawienia. Jedno kliknięcie i po problemie…

Lycan
2008-02-21 09:21:52

Pytanie 101: Jakie są wymagania by móc korzystać ze skrzydeł (Wings) ?
Odpowiedź: Skrzydła pierwszego typu (1st Type Wings) wymagają postaci na odpowiednim poziomie. Zasada ta dotyczy zarówno DK / DW / Elfa. Skrzydła „zerówki” czyli +0+0 wymagają od gracza posiadania 180 lvl by ich używać. Szczegółowe wymagania dla wyższych poziomów skrzydeł umieszczono w tabelce poniżej:

Wings (1st Type Wings) +0 = 180 lvl
Wings (1st Type Wings) +1 = 184 lvl
Wings (1st Type Wings) +2 = 188 lvl
Wings (1st Type Wings) +3 = 192 lvl
Wings (1st Type Wings) +4 = 196 lvl
Wings (1st Type Wings) +5 = 200 lvl
Wings (1st Type Wings) +6 = 204 lvl
Wings (1st Type Wings) +7 = 208 lvl
Wings (1st Type Wings) +8 = 212 lvl
Wings (1st Type Wings) +9 = 216 lvl
Wings (1st Type Wings) +10 = 220 lvl
Wings (1st Type Wings) +11 = 224 lvl
Wings (1st Type Wings) +12 = 228 lvl
Wings (1st Type Wings) +13 = 232 lvl

W skrzydłach mogą pojawiać się dodatkowe opcje: +4, +8, +12, +16 oraz bardzo wysoko cenione przez wielu graczy HP Recover: +1%, +2%, +3%, +4%. Speed: 15. Jeśli skrzydła posiadają luck to dostajemy dodatkowo +5% do zadawanych krytycznych obrażeń.

Pytanie 102: A jakie są wymagania dla skrzydeł drugiego typu (2nd Type Wings) ?
Odpowiedź: Skrzydła drugiego typu wymagają dużo bardziej zaawansowanej postaci by ich używać. Limity lvl-owe dla takiego rodzaju skrzydeł są następujące:

Wings (2nd Type Wings) +0 = 215 lvl
Wings (2nd Type Wings) +1 = 220 lvl
Wings (2nd Type Wings) +2 = 225 lvl
Wings (2nd Type Wings) +3 = 230 lvl
Wings (2nd Type Wings) +4 = 235 lvl
Wings (2nd Type Wings) +5 = 240 lvl
Wings (2nd Type Wings) +6 = 245 lvl
Wings (2nd Type Wings) +7 = 250 lvl
Wings (2nd Type Wings) +8 = 255 lvl
Wings (2nd Type Wings) +9 = 260 lvl
Wings (2nd Type Wings) +10 = 265 lvl
Wings (2nd Type Wings) +11 = 270 lvl
Wings (2nd Type Wings) +12 = 275 lvl
Wings (2nd Type Wings) +13 = 280 lvl

W skrzydłach mogą pojawiać się dodatkowe opcje: +4, +8, +12, +16 oraz bardzo wysoko cenione przez wielu graczy HP Recover: +1%, +2%, +3%, +4%. Speed: 15. Jeśli skrzydła posiadają luck to dostajemy dodatkowo +5% do zadawanych krytycznych obrażeń.

Pytanie 103: Co takiego poza zwiększonym poziomem obrony daje item np.: +10 ?
Odpowiedź: Ano jedyne co daje to to że jak masz cały set to otrzymasz dodatkowy bonus. Oznacza to że set +10 (poza normalnym +10% bonusa do defensywy który daje każdy secik) dodaje +5% ekstra. Set +11 daje 10% ekstra, Set +12 da 15% ekstra i +13 Set daje 20% extra.

Pytanie 104: Jak stworzyć samodzielnie skrzydła drugiego typu (2nd Type Wings) ?
Odpowiedź: By wyprodukować skrzydła drugiego typu, należy udać się do Norii przed oblicze Chaos Machine, wybrać Regular Combination i do pralki włożyć:

1x Skrzydła pierwszego typu (1st Type Wings), mogą być nawet +0+0
1x Piórko (Feather – drop w Icarus)
1x Chaos

Szansę na sukces w tworzeniu skrzydeł (Success Rate) możemy zwiększać poprzez wkładanie do CM skrzydeł z wyższymi poziomami, luckiem i opcjami. Można też dodawać do pralki excelent itemy, dzięki temu możemy osiągnąć max. 90% Success Rate.

Pralka generuje losowo 4 rodzaje skrzydeł, nie mamy możliwości wpłynięcia na to jakie skrzydła otrzymamy w wyniku pomyślnego prania. Podczas prania pralka pobierze od nas „opłatę manipulacyjną” która zostanie automatycznie ściągnięta z naszego inventory. Jeśli produkcja skrzydeł się powiedzie, w miejscu włożonych przedmiotów pojawią się losowo wygenerowane skrzydła drugiego typu. Jeśli się nie uda wszystkie przedmioty włożone do pralki szlak trafia.

Pytanie 105: Co to jest „warp” i dlaczego nie mogę go używać ?
Odpowiedź: Po kontynencie MU Online można podróżować na dwa sposoby: piechotą przemieszczać się pomiędzy lokacjami lub korzystać z komendy teleportacyjnej czyli właśnie popularnego „warpa”. Z komendy „warp”, dostępnej również pod klawiszem M mogą korzystać wszyscy gracze, którzy osiągnęli co najmniej 50 lvl rozwoju postaci – dla graczy z niższymi lvl-ami komenda jest niedostępna. Warp przenosi nas pomiędzy miastami (bezpiecznymi strefami miast – Safe Zone) i niektórymi ważnymi miejscami na mapach. Używanie warpa wiąże się z opłatą, która zależy od miejsca do którego zamierzamy się udać. Jeśli nie mamy wystarczających środków (zenów) w Inventory to nie zostaniemy przeniesieni i będziemy musieli dojść tam na piechotę.

Pytanie 106: Jaka jest podstawowa / dobra / najlepsza (niepotrzebne skreślić) kombinacja ringów i pedantów dla niskolewelowych graczy ?
Odpowiedź: Jeśli gramy DK / DW / Elf, nie posiadamy 50 Bless na maksymalnie wypasione ringi/pedanty i mamy około 50 – 100 lvl i zależy nam na przeżyciu w wyższych lokacjach i dobrym expie, powinniśmy się zastosować do zaproponowanych rad:

Expienie w Dungeon 3

Postać na około 50 level’u, aby spokojnie mogła bić moby w Dungeon 3, powinna mieć założony przynajmniej jeden Ring of Poison +4+X% HP Rec. Dzięki temu działanie trucizny jaką wytwarza Poison Bull Fighter jest mocno obniżone i skrócone. Dodatkowa opcja w ringu czyli +X% HP Rec., umożliwi nam szybkie samoleczenie się (automatyczną regenerację życia) i będziemy mogli zrezygnować z części potionów z życiem na korzyść potionów z maną. Powinniśmy mieć również założony Pendant of Lighting +4+X% HP Rec., żeby uniknąć zbyt częstego przesuwania przez potwory np.: Thunder Liche.

Dark Knight z TS’em

Dark Knight na około 80 level’u, aby często mógł uderzać z Twisting Slash’a powinien mieć założony Pendant of Ability +X+3, by jego AG mogło się szybciej regenerować.

Expienie w Lost Tower 2-3, 5-7

Charakter na około 80 level’u, aby spokojnie mógł stać w miejscu i nie martwić się, że potwory w Lost Tower 2-3, 5-7 przesuną go w inne miejsce powinien mieć założony Pendant of Lighting +4+X% HP Rec. Postać taka, aby nie martwić się, że moby z Lost Tower 2 zarażą ją trucizną powinna mieć założony przynajmniej jeden Ring of Poison +4+X% HP Rec.

Expienie w Atlans 2-3

Postać expiąca w Atlans od 2 do 3, aby skrócić czas zamrożenia, bądź całkowicie je wyeliminować powinna mieć założony przynajmniej jeden Ring of Ice +4+X% HP Rec. Charakter expiący na takich mapach powinien być również zaopatrzony w Pendant of Lighitng +4+X% HP Rec., aby zmniejszyć częstotliwość "rzucania" po mapie, przez takie potwory jak Lizard Kingi.

Pytanie 107: Czym jest Cape of Lord i jakie są wymagania by go używać ?
Odpowiedź: Cape of Lord to ,,skrzydła” dla Dark Lord’a, które przypominają płaszcz koloru granatowego. Cape of Lord do założenia wymaga 180 poziom. Szczegółowe wymagania dla wyższych poziomów płaszczyka/pelerynki jak i opcje, które mogą występować w Cape of Lord umieszczono w tabelce poniżej:

------------------Wymagania---Atak----Defens—Command---HP
Cape of Lord +0 180 lvl-----20%----15%-----10%---------50
Cape of Lord +1 184 lvl-----22%----17%-----15%---------55
Cape of Lord +2 188 lvl-----24%----19%-----20%---------60
Cape of Lord +3 192 lvl-----26%----21%-----25%---------65
Cape of Lord +4 196 lvl-----28%----23%-----30%---------70
Cape of Lord +5 200 lvl-----30%----25%-----35%---------75
Cape of Lord +6 204 lvl-----32%----27%-----40%---------80
Cape of Lord +7 208 lvl-----34%----29%-----45%---------85
Cape of Lord +8 212 lvl-----36%----31%-----50%---------90
Cape of Lord +9 216 lvl-----38%----33%-----55%---------95
Cape of Lord +10 220 lvl-----40%----35%------60%--------100
Cape of Lord +11 224 lvl-----42%----37%------65%--------105
Cape of Lord +12 228 lvl-----44%----39%------70%--------110
Cape of Lord +13 232 lvl-----46%----41%------78%--------115

W Cape of Lord mogą pojawiać się dodatkowe opcje takie jak:

+4, +8, +12, +16
HP Recover: +1%, +2%, +3%, +4%.
Luck (5% do krytycznych obrażeń)
Ignore enemie’s defense = 3%

Durability: 200
Speed: 16

UWAGA: Cape of Lord może wypaść, jeżeli postać go nosząca, ma outlaw, light pk, bądź max pk i zostanie zabita przez potwora/gracza.

Pytanie 108: O co tak naprawdę chodzi w Castle Siege event ?
Odpowiedź: Głównym celem w evencie Castle Siege, jest zdobycie zamku w Valley of Loren. GM gildii w sojuszu, który przejął zamek ma dostęp to tzw. Chaos Lord Mix, a cały sojusz do dodatkowej mapy Land of Trials, zwanej również Dare Devil. CS który na serwerach Global Mu Online (Midgard 4-5, Helheim 4-5) występuje co dwa tygodnie, uczestniczą cztery sojusze. Zawsze jest jeden aliance broniący (defending team) i trzy sojusze atakujące (invading team). Aliance, który posiada zamek nie musi się ponownie rejestrować u Guardsman’a w Valley of Loren. Do CS minimalnie może przystąpić dwoje gildii, a maksymalnie 16. Aby zarejestrować się do Castle Siege, „głowa” alianiance/guild musi zebrać Signs of Lords. Jak już wcześniej wspomniałem trzy gildie, które zdobędą największą ilość SoL-ów wygrywają rejestrację i mogą przystąpić do eventu.

Pytanie 109: Co to jest Dark Raven (Kruk) i jak go stworzyć ?
Odpowiedź: Dark Raven to pet, którego może nosić jedynie Dark Lord. Jak sama nazwa wskazuje jest to ptak, Kruk o barwie ciemnoszarej. Zakłada się go do drugiej ręki – w miejsce na broń. W miarę zdobywania doświadczenia, nasz Kruk awansuje na wyższe poziomy, zmienia się jego postać/wygląd i ilość zadawanych obrażeń. Niestety ze względu na Bugi w grze ewolucję „ptaszyny” może widzieć jedynie jego właściciel – pozostałe osoby widzą podstawową wersję ptaka. Dark Ravena tworzy się u Pet Trainera, który znajduje się w Lorenci (123;110). Należy "pogadać" z owym NPC i wybrać opcję Recrucit Spirit. Do okienka, które pojawi się w lewym, górnym rogu ekranu należy włożyć:

1x Dark Raven Spirit
2x Jewel of Bless
2x Jewel of Soul
1x Jewel of Creation
1x Jewel of Chaos

Szansa na sukces przy tworzeniu Kruka wynosi 60% i jeśli pranie się uda, określona ilość gotówki zostanie odjęta z naszego inventory, a w miejscu włożonych itemków pojawi się Dark Raven. W przypadku niepowodzenia wszystkie włożone przedmioty znikają.

UWAGA: Dark Raven może wypaść przy zabiciu postaci. Jeśli punkty życia naszego zwierzaka spadną do 0 HP, przestanie on atakować moby i straci 10% swojego exp-a.

Pytanie 110: Co to jest Dark Horse (Koń) i jak go stworzyć ?
Odpowiedź: Dark Horse, to jak sama nazwa wskazuje Koń. Jest to pet, którego ujeżdżać może tylko Dark Lord. Zakłada się go podobnie jak Dino czy Unrile – na lewe ramię. Dark Horsa tworzy się u Pet Trainera, który znajduje się w Lorenci (123;110). Należy "pogadać" z owym NPC i wybrać opcję Recrucit Spirit. Do okienka, które pojawi się w lewym, górnym rogu ekranu należy włożyć:

1x Dark Horse Spirit
5x Jewel of Bless
5x Jewel of Soul
1x Jewel of Creation
1x Jewel of Chaos

Jeśli pranie się uda, określona ilość gotówki zostanie odjęta z naszego inventory, a w miejscu włożonych itemków pojawi się Dark Horse. W przypadku niepowodzenia wszystkie włożone przedmioty znikają.

UWAGA: Dark Horse, podobnie jak Dark Raven, może wypaść przy zabiciu postaci. Jeśli punkty życia naszego zwierzaka spadną do 0 HP, przestanie on atakować moby i straci 10% swojego exp-a.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ciwiczenia na sztywne kolano rzucenie palenia bol glowy motorower przerobienie skrzyni biegow www.twc.pun.pl pedał hamulca mf 255